Dzielnica24.pl / Bogucice / Zagraj na Bukowej – tydzień II

Zagraj na Bukowej – tydzień II

30 kwietnia 2013

Dziś po raz drugi w sześciu dzielnicach Katowic piłkarze i trenerzy GKS-u Katowice przeprowadzili treningi dla uczniów katowickich szkół podstawowych i gimnazjów.

Zagraj na bukowej GKSZajęcia w dzielnicach: Bogucice, Witosa, Piotrowice, Giszowiec, Centrum i Załęże rozpoczęły się punktualnie o godzinie 17:00. Tydzień temu frekwencja pozytywnie zaskoczyła zawodników i kibiców, którzy bardzo aktywnie pomagają w organizacji zajęć. Na wszystkich boiskach pojawiło się ponad 200 osób. Tym razem było podobnie, a piłkarze prowadzący zajęcia mieli pełne ręce roboty.

– Jestem pod wrażeniem  tak dużego zainteresowania. Są to jednak efekty wykonanej pracy wielu osób, którzy zaangażowali się w ten projekt. My piłkarze bardzo chętnie uczestniczymy w tych treningach widząc jak wiele frajdy mają z tego młodzi kibice GieKSy.  Mam nadzieję, że frekwencja utrzyma się do ostatnich zajęć, a trenujące dzieci w przyszłości zasilą grupy juniorskie GKS-u – mówi Bartosz Sobotka, piłkarz I zespołu.

Tym razem na szkolnych obiektach pojawili się: pierwszy bramkarz GieKSy Łukasz Budziłek oraz Bartosz Sobotka, Krzysztof Wołkowicz, Michal Farkas, Deniss Rakels i Janusz Gancarczyk. Była to kolejna okazja dla młodych katowiczan do udziału w zajęciach pod okiem piłkarzy i zdobycia nowych umiejętności. Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze swoimi idolami.

Akcja „Zagraj na Bukowej” swój finał będzie miała 8 czerwca na stadionie GieKSy, kiedy to zostanie rozegrany turniej dzielnic. Trenerzy wybiorą najlepszych zawodników do drużyny, która zagra o prym dla swojej dzielnicy. Terminarz pozostałych zajęć: III trening – 6.05, IV trening – 13.05, V trening – 20.05, VI trening – 27.05, VII trening – 03.06.

Więcej w kategorii Bogucice

6

Wypożycz rower w Strefie Kultury

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

:: Baseball dla dzieci

:: XXIV Dni Bogucic