Dzielnica24.pl / Bogucice / Zagraj na Bukowej

Zagraj na Bukowej

8 maja 2014

Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja projektu „Zagraj  na Bukowej”, skierowana do najmłodszych sympatyków GKS-u.

Trzecia edycja Zagraj na BukowejZagraj na Bukowej to cykl treningów dzieci z katowickich, mysłowickich i jaworznickich osiedli, w których biorą udział również członkowie pierwszej drużyny GKS-u Katowice. Na
koniec zostaną wyłonione reprezentacje osiedli, które wezmą udział w eliminacjach. Dwie najlepsze drużyny zagrają na płycie głównej boiska stadionu przy Bukowej podczas festynu rodzinnego, który zaplanowano na 14 czerwca br.

W trzeciej edycji została zwiększona liczba osiedli, w których odbędą się wspólne zajęcia. Jest ich już szesnaście. Wobec tego treningi są podzielone na dwie grupy lokalizacyjne. We wtorek o 17:00 dzieci pojawiły się w następujących lokalizacjach: Giszowiec, Witosa, Załęże, Tysiąclecie, Zawodzie, Mysłowice I, Paderewskiego, Wełnowiec.

W czwartek (8.05.) o 17:00 najmłodsi będą mogli potrenować na boiskach w grupie czwartkowej, do której zaliczają się dzielnice: Centrum, Bogucice, Piotrowice, Brynów, Mysłowice II, Jaworzno, Koszutka i Dąbrówka Mała.

Jak przekonuje rzecznik prasowy GKS-u Katowice Marcin Ćwikła, projekt rozwija się i klub GKS Katowice daje najmłodszym nie tylko okazję do aktywności fizycznej wraz ze swoimi idolami z boiska, ale i dużo uśmiechu. – Projekt „Zagraj na Bukowej” daje szansę młodym i zdolnym dzieciom, aby mogły rozwijać swoje umiejętności. W III edycji postawiliśmy na zdecydowany rozwój projektu o kolejne lokalizacje dzięki czemu chcemy trafić do jeszcze większego grona zainteresowanych treningami. Dla dzieci sam kontakt z piłkarzami jest wielkim przeżyciem, a treningi, w których biorą udział traktują bardzo poważnie.

Sponsorami projektu ZnB są firmy: Denso, GO Sport oraz Lovefootball.pl. Projekt wspiera fundacja „Młoda GieKSa”, Dom Aniołów Stróżów oraz Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK1964”.

Więcej szczegółów dotyczących akcji na stronie www.zagrajnabukowej.pl.

Więcej w kategorii Bogucice

6

Wypożycz rower w Strefie Kultury

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

:: Baseball dla dzieci

:: XXIV Dni Bogucic