Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji

22 listopada 2018

Poniżej poznasz główne źródła powstawania problemów zaburzeń. Dowiesz się jakie są sposoby ich eliminowania, oraz będziesz wiedział kogo najczęściej dotyczą takie problemy.

owocowaerekcja

Zaburzenia erekcji

Prawdziwy mężczyzna kojarzy się z tym, że kiedy trzeba, to zawsze staje na wysokości zadania i spełnia swoją powinność. Na dobrą sprawę, dotyczy to również kwestii łóżkowych. Kiedy zetkniesz się z problemami z erekcją, bardzo szybko zdasz sobie sprawę, że potrafią się one położyć cieniem na całym Twoim życiu.

Warto zatem zawczasu wiedzieć, jakie są przyczyny impotencji oraz jak można ją leczyć, ale przede wszystkim – zapobiegać im, zanim wystąpią. Żeby jednak dokładnie przygotować się do działań, wcześniej należy dokładnie zrozumieć sam problem.

Erekcja – rzecz niby oczywista, a tak niewiele często o niej wiemy

Pod wpływem odpowiedniego bodźca, nasze ciało otrzymuje informację o tym, że powinno przygotować się do odbycia stosunku. Bodźce te mogą mieć różny charakter i dotyczą z jednej strony doznań zmysłowych (dotyk, słuch wzrok), z drugiej umysłowych (wyobrażenie erotyczne, lub świadomość zbliżającego się stosunku).

Bodziec ten przekazuje informację do ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym, który z kolei przygotowuje nasze ciało do zbliżenia. Poprzez nerwy erekcyjne, przekazuje stosowną informację do mięśni gładkich prącia, które przechodzą przez ciała jamiste oraz ciało gąbczaste. Wtedy ciała te otwierają się i przyjmują do siebie dodatkową krew, która wypełnia je. Powoduje to wzrost rozmiarów prącia oraz przyjęcie przez nie pozycji stojącej.

Jak widzimy, łańcuch jest dość długi, co zwiększa jego podatność na jakiekolwiek utrudnienia w przekazywaniu informacji lub uszkodzenia. To z kolei powoduje problemy z erekcją.

Erekcja jest niezbędna do odbycia stosunku płciowego, niezależnie czy w celu prokreacji czy też zaspokojenia potrzeby zbliżenia. Kiedy pojawiają się zaburzenia sprawności seksualnej, rzutuje to na całe życie mężczyzny – problemy z partnerką, zaburzenia samooceny, stany depresyjne, stres.

Złą wiadomością jest to, że problemy z potencją mogą się pojawić w każdym wieku – po 18, 20, 30, 40, 50, 60 i choć przyczyny są różne, to potencjalne skutki niczym się nie różnią. Kolejną złą wiadomością jest to, że ponad 50 % mężczyzn boryka, borykało się lub będzie borykać się z problemami z potencją, które nie są chwilową niedyspozycją, a trwałym schorzeniem.

Choć wizja maluje się w dość ciemnych kolorach, zwłaszcza, że wielu z nas wstydzi się tego rodzaju problemów, to jednak jest i dobra wiadomość – z tymi problemami można sobie poradzić! Trzeba tylko wiedzieć jak tego dokonać. A wiedzę jak, dostarczy nam świadomość przyczyn występowania problemów z erekcją. Przyjrzyjmy się im zatem! Zapraszamy również do zajrzenia do źródła opracowania niniejszego artykułu – https://erektoportal.pl.

Krótki rzut oka na problemy z erekcją podczas stosunku

Krótko mówiąc – problemy z męską seksualnością objawiają się tylko na dwa sposoby. Pierwszym jest niewrażliwość na bodźce, co sprowadza się do tego, że niezależnie od poziomu stymulacji, zwyczajnie nasze przyrodzenie “nie chce z nami współpracować”. Drugim jest niekontrolowane zakończenie erekcji, pojawiające się podczas stosunku lub masturbacji. Nagle, bez jakichkolwiek zewnętrznych oznak, nasz penis opada i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić.

Oczywiście w takiej sytuacji nie może być mowy o jakimkolwiek kontynuowaniu dalszej stymulacji seksualnej i następującym po niej stosunku.

Ponieważ seks jest jedną z naszych potrzeb, którą powinniśmy zaspokajać, na tego typu problemach cierpią wszyscy. Przekładają się one również na codzienne funkcjonowanie mężczyzny.

Na szczęście znając przyczyny impotencji, możemy przynajmniej spróbować jej zapobiec, lub rozpocząć odpowiednie działania stymulujące poprawę. Przyjrzyjmy się tym przyczynom!

Główne źródła problemów z potencją

Przyjrzyjmy się teraz temu, jakie mogą być główne przyczyny naszych problemów z potencją. Każdą przyczynę omówimy w skrócie oraz podamy na końcu przykładowe rozwiązania. Dzięki temu od razu będziesz miał wypracowane schematy postępowania. Zaczynajmy!

Przyczyny impotencji możemy podzielić ze względu na źródła ich powstawania. I tak wyróżniamy przyczyny fizyczne oraz psychiczne. Zgodnie z tym zestawieniem, prezentacja wygląda następująco:

Przyczyny fizyczne:

 1. Zarażenie bakteriami lub grzybami.

 2. Cukrzyca.

 3. Obciążenie nadnerczy.

 4. Zaburzenia hormonalne.

 5. Choroby układu krążenia.

 6. Leki obniżające ciśnienie.

 7. Używki.

 8. Uszkodzenia ciała.

 9. Siedzący tryb życia.

Choć spektrum przyczyn wydaje się szerokie, to jednak w dużej mierze możemy realnie na nie wpływać.

W pierwszej kolejności najlepiej zrezygnować z używek. Alkohol raz w tygodniu jeszcze wchodzi w rachubę, ale dla pełnego zdrowia warto z reszty – narkotyków, papierosów – zrezygnować.

Drugim krokiem jest prawidłowa długość snu – nasz organizm potrzebuje snu w odpowiedniej ilości i trzeba mu go dostarczyć. Najlepiej w granicach 8 godzin.

Trzecim krokiem, jednakże najważniejszym, jest prawidłowa dieta. Więcej szczegółów znajdziesz na wspomnianej stronie erektoportal.pl, jednakże na ten moment możemy wspomnieć tyle, że musi być ona bogata w witaminy, minerały, zioła oraz suplementy wspomagająca potencję. Plus sam “rdzeń” diety, czyli to, co jemy na co dzień, musi być prawidłowe.

Czwartym krokiem, jest wprowadzenie aktywności fizycznej. Zalecane są 4 serie po 10 przysiadów 3 razy w tygodniu oraz 3 serie w tygodniu 30 minutowych spacerów lub biegów.

W ten sposób zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie przyczyny, mogą zostać usunięte. Jeśli zmiany nie pomagają, trzeba rozważyć wizytę u lekarza.

Przyczyny psychiczne z kolei prezentują się następująco:

 1. Niska samoocena.

 2. Stany lękowe oraz stresowe, długotrwałe.

 3. Depresja.

 4. Problemy między partnerami, w pracy, w rodzinie.

 5. Lęk przed niepowodzeniem.

W tym przypadku również nasz wpływ na usunięcie przyczyny jest całkiem realny. Możemy tego dokonać na wiele sposobów.

Przede wszystkim czeka nas rozmowa z partnerem, w pracy, w rodzinie i wyjaśnienie wszystkich kwestii konfliktowych. Wsparcie partnera pozwoli również walczyć z niską samooceną oraz lękiem przed niepowodzeniem. Ze stresem można walczyć aktywnością fizyczną, lub zwyczajnie różnymi sposobami na pozbywanie się go – masażem, aromaterapią, gorącą kąpielą. Te działania pomogą również często przy lekkich stanach depresyjnych.

Jeśli jednak nic nie pomoże, wtedy należy skonsultować swoje dalsze działania z lekarzem, który doradzi najlepszą drogę do osiągnięcia odpowiednich rezultatów. To, co jednak warto w tym miejscu bezwzględnie stwierdzić, to to, że..

… problemy z erekcją to nie wstyd!

Trzeba o nich rozmawiać, trzeba szukać rozwiązania i trzeba działać tak, by je rozwiązać. Przełoży się to na zdrowsze relacje z otoczeniem, lepszy stosunek z partnerem, ale przede wszystkim na wzrost pewności siebie i poprawę jakości życia. Są więc to rzeczy o które warto i należy walczyć.

Temat problemów z męską seksualnością nie powinien być tematem tabu i coraz częściej przestaje nim być. Dzięki temu powstają opracowania ułatwiające rozwiązywanie tych problemów. Z jednym z nich się właśnie zapoznajesz.

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.