Dzielnica24.pl / Edukacja / Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę kupując?

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę kupując?

2 stycznia 2019

yui

Waga wózka

Bardzo ważny parametr. Oprócz samego maluszka, w wózku będziemy przewozić wszystkie potrzebne akcesoria – pieluszki, butelki, zabawki, ubranka na przebranie i pewnie niejednokrotnie zakupy. Dlatego sam wózek nie powinien być za ciężki, ponieważ ważny jest komfort przewożenia. Lekki wózek przyda się też tym rodzicom, którzy mieszkają w budynku bez windy – każdorazowe wnoszenie wózka będzie bardzo uciążliwe.

Rodzaj wózka

Na rynku akcesoriów dziecięcych możemy znaleźć przeróżne modele, które różnią się nie tylko pod względem wizualnym, ale również funkcjonalnym. Jakie są rodzaje wózków? Najpopularniejszy podział jest następujący:

  1. Wózek głęboki – wózek z gondolą jest przeznaczony dla dzieci w wieku do około 6 miesiąca życia, czyli do momentu, w którym niemowlę zaczyna siadać.
  2. Spacerówka – przeznaczona dla dzieci, które potrafią już siedzieć. Taki model ma możliwość regulowania oparcia, podnóżka i zagłówka oraz posiada pasy, które zabezpieczą maluszka przed wypadnięciem.
  3. Parasolka – to wózek spacerowy, jednak w znacznie lżejszej wersji. Bardzo łatwo się składa, zajmuje mniej miejsca i jest rozwiązaniem dla rodziców, których dzieci poruszają się już samodzielnie, jednak dłuższe spacery są jeszcze zbyt dużym wyzwaniem.

Co wybrać?

Tak naprawdę najlepszym wyborem będzie zakup wózka, który będzie łączył powyższe funkcje. Dlaczego? Jednorazowy zakup wózka jest po prostu wygodniejszy, a szybka gotówka może pomóc w kupnie wymarzonego modelu. Takim rozwiązaniem jest model 2w1 i 3w1. Wózek wielofunkcyjny 2w1 łączy w sobie gondolę i spacerówkę. Stelaż powinien być prostu w obsłudze, żeby składanie i rozkładanie było proste. Model 3w1, oprócz gondoli i spacerówki, składa się dodatkowo z fotelika samochodowego, który również możemy zamontować na stelażu. Taki rozwiązanie dobrze się sprawdzi na zakupach. Fotelik pełni też funkcję nosidełka, co jest bardzo wygodne. Taka opcja będzie droższa, jednak warto zainwestować w wielofunkcyjny model, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli cena wózka przekroczy nasze możliwości finansowe, szybka pożyczka w Profi Credit może nam pomóc w zakupie, a możliwość spłaty w ratach jest bardzo wygodna.

Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Dobry wózek powinien posiadać odpowiednie koła. W zależności od pokonywanych tras, możemy wybrać albo małe kółka silikonowe lub duże, pompowane. Jednak warto zdecydować się na model z pompowanymi kołami, ponieważ cechują się lepszą amortyzacją, niż małe kółeczka. Nie chcemy przecież, żeby przy każdej nierówności na drodze, nasze dziecko odczuwało dyskomfort związany z wstrząsami. Ważny jest także hamulec – muszą być solidne i niezawodne. Stelaż wózka powinien być lekki, ale bardzo dobrze wykonany. Warto zwrócić uwagę czy model jest wyposażony w blokadę zabezpieczającą wózek przed nieoczekiwanym zgięciem. Dodatkowe akcesoria, takie jak koszt na zakupy, śpiworek do gondoli czy folia przeciwdeszczowa zwiększają cenę wózka. Szybka pożyczka może się przydać, jeśli chcemy kupić wielofunkcyjny wózek z dodatkowym wyposażeniem.

 

Więcej w kategorii Edukacja