Dzielnica24.pl / Bogucice / Treningi pod szyldem „Zagraj na Bukowej” wystartowały!

Treningi pod szyldem „Zagraj na Bukowej” wystartowały!

24 kwietnia 2013

Zawodnicy i trenerzy GKS-u Katowice rozpoczęli treningi w sześciu dzielnicach Katowic (Bogucice, Centrum, Giszowiec, Os. Witosa, Piotrowice, Załęże) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Cała akcja prowadzona jest pod szyldem „Zagraj na Bukowej”, której finał zaplanowany jest na  pierwsze dni czerwca, kiedy to na stadionie przy Bukowej zostanie zorganizowany turniej wieńczący akcję.

Wystartowała akcja treningów zagraj na bukowejJuż w ubiegłym tygodniu zawodnicy i pracownicy klubu odwiedzili szkoły podstawowe i gimnazja w Katowicach, aby osobiście zaprosić młodzież do udziału w treningach prowadzonych przez piłkarzy pierwszej drużyny i profesjonalnych trenerów. Podczas spotkań uczniowie mogli porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jak również odebrać autograf. Dodatkowo wszystkim uczniom szkół podstawowych wręczyliśmy Paszporty Młodego GieKSiarza.

– Bardzo cieszymy się, że szkoły tak pozytywnie odebrały naszą propozycję i zgodziły się na współpracę w ramach projektu „Zagraj na Bukowej”. Po rozmowach z dzieciakami i wizytach w szkołach jesteśmy optymistycznie nastawieni do treningów. Zainteresowanie dzieci przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W Centrum na zajęciach prowadzonych przez Adriana Napierałę pojawiło się 60 chętnych. Uważam, że pomysł wyjścia piłkarzy na osiedlowe boiska przyniesie dużo dobrego katowickiej młodzieży – mówi Marcin Ćwikła, Rzecznik Prasowy GKS-u Katowice.

Projekt „Zagraj na Bukowej” prowadzony jest we współpracy z Domem Aniołów Stróżów z Katowic oraz Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice „SK1946”. Przez najbliższe tygodnie (29.04, 06.05, 13.05, 20.05, 27.05 i 03.06) w każdy poniedziałek serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi w Bogucicach (boisko przy gimnazjum nr 10), Centrum (boisko przy SP15), Giszowiec (boisko przy gimnazjum nr 16), Os. Witosa (boisko przy ul. Grabskiego), Piotrowice (SP27) i na Załężu (SP20).

Więcej w kategorii Bogucice

6

Wypożycz rower w Strefie Kultury

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

:: Baseball dla dzieci

:: XXIV Dni Bogucic