Dzielnica24.pl / Wełnowiec - Józefowiec / Świąteczny kiermasz w SP 17

Świąteczny kiermasz w SP 17

28 stycznia 2019

Grudzień kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Poprzedzają je różne artystyczne działania, których efekty końcowe można było podziwiać na dorocznym kiermaszu szkolnym. W tym roku pieniądze przeznaczamy na wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowe pozycje książkowe. Kiermasz odbył się 18 grudnia. W holu ustawiono odświętnie nakryte stoliki, przy których zasiedli goście. Mogli oni spróbować doskonałych wypieków przygotowanych przez uczniów wszystkich klas, napić się kawy lub herbaty i przyłączyć się do chóru szkolnego śpiewającego kolędy. Sprzedawano ciasta, znakomity chleb ze smalcem, domowe wyroby naszych mam.

Cały korytarz stał się oknem wystawowym, gdzie można było podziwiać i kupować świąteczne słoiki, ozdoby na choinkę, kartki z życzeniami. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a goście wyszli w bardzo dobrych humorach.

W szkole przy ulicy Józefowskiej można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce i spotkać się ze świętym Mikołajem.

Więcej w kategorii Wełnowiec - Józefowiec

Obraz 027

Piknik Rodzinny „Uczeń w Europie”

16 maja 2019 r. na boisku Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Uczeń w Europie”.