Dzielnica24.pl / Dzielnica / Profesjonalne sprzątanie powierzchni biurowych

Profesjonalne sprzątanie powierzchni biurowych

22 maja 2019

Profesjonalne sprzątanie powierzchni biurowych to często poszukiwana usługa, którą na bardzo wysokim poziomie świadczą firmy zewnętrzne, oferujące szeroki zakres usług. W dzisiejszych czasach nie opłaca się zatrudniać osoby sprzątające w firmach na etat – zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa będzie wynajęcie firmy, która świadczy usługi sprzątania.

sprzątanie biurowców Katowice

Firma sprzątająca zewnętrzna – największe zalety tego rozwiązania

Profesjonalne sprzątanie w biurach odbywa się w zależności od potrzeb konkretnego miejsca pracy. Często na co dzień wymagane jest jedynie gruntowne sprzątanie łazienek oraz pomieszczeń socjalnych, w których pracownicy spożywają lunch czy śniadanie. Dodatkowo codziennej wymianie mogą podlegać też worki w koszach na śmieci. W razie konieczności wykonuje się natomiast prace takie jak odkurzanie czy mycie podłóg – jednym słowem wynajmując firmę zewnętrzną można dostosować zakres usług do rzeczywistych potrzeb. Pracownicy firmy mogą pojawiać się w biurze na przykład 3 razy w tygodniu, mogą być też każdego dnia – wszystko zależy od tego, jakie prace należy wykonać by utrzymać czystość i porządek w przestrzeni biurowej. Jeszcze jeden bardzo ważny aspekt to możliwość dostosowania godzin, w których sprzątane jest biuro, do rozkładu dnia jego pracowników. Firmy sprzątające bardzo często zaczynają swoją pracę w późnych godzinach wieczornych oraz nocnych, tak by nie przeszkadzać wciąż realizującym zadania pracownikom biurowym.

Sprzątanie biur z profesjonalnym sprzętem oraz środkami

Wynajęcie zewnętrznej firmy to nie tylko możliwość dopasowania grafiku sprzątania do rzeczywistych potrzeb konkretnego biura. To również możliwość skorzystania z profesjonalnej infrastruktury, jaką zapewnia firma sprzątająca. Mowa tutaj zarówno o profesjonalnych odkurzaczach oraz mopach, ale także o odpowiednich środkach sprzątających. Dlatego wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w tej branży, jak przykładowo firma sprzątająca Hoppe-Wartenberg Prestiż, jest tak chętnie wynajmowanych do sprzątania większych lub mniejszych powierzchni biur. To właśnie dzięki nim sprzątanie jest tak efektywne – gdy korzysta się z profesjonalnego wsparcia, efekty utrzymują się dłużej.

Firma sprzątająca z ubezpieczeniem OC

firma sprzątająca w KatowicachSprzątanie biur to niejednokrotnie praca w środowisku, w którym pełno profesjonalnego sprzętu elektronicznego czy multimedialnego. Chociaż po każdym dniu pracy najważniejsze dokumenty zamykane są w specjalnych pancernych szafach, najczęściej nie dotyczy to wysokiej jakości sprzętu biurowego. Stanowi on dużą wartość finansową dla firmy, dlatego też skorzystanie z usług firmy sprzątającej z wykupionym ubezpieczeniem OC to gwarancja, że w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń podczas procesu sprzątania, fakt ten nie zostanie zatajony. Poza tym większe bezpieczeństwo dla imienia firmy podczas codziennych lub okresowych porządków.

Szeroki zakres usług

Kolejny mocny punkt związane z postawieniem na zewnętrzną firmę sprzątającą to bardzo szeroki zakres usług. Zwykle mowa tutaj o możliwości skorzystania z takich prac porządkowych jak:

  • odkurzanie wykładzin oraz podłóg
  • gruntowne mycie podłóg
  • mycie okien
  • utrzymywanie czystości na biurkach czyli przecieranie blatów, sprzętu komputerowego, czyszczenie frontów mebli
  • sprzątanie pomieszczeń kuchennych i socjalnych
  • gruntowne czyszczenie łazienek i sanitariatów
  • mycie powierzchni szklanych w tym ścianek działowych
  • podlewanie roślin
  • wyrzucanie śmieci
  • opróżnianie niszczarek do dokumentów

Więcej w kategorii Dzielnica

girl-4266712_19201

Depilacja w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Pozbywanie się niechcianego owłosienia to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Osoby chcące uczynić swoją skórę gładką korzystają z różnorodnych technik depilacji, jednak nie każda metoda pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. By wybrać odpowiedni zabieg dla siebie, warto rozważyć zarówno te z nich, które stosować można w domowym zaciszu, jak i te, w których wykonaniu wyręczy nas profesjonalny salon urody.