Dzielnica24.pl / Wełnowiec - Józefowiec / Piknik Rodzinny „Uczeń w Europie”

Piknik Rodzinny „Uczeń w Europie”

30 maja 2019

16 maja 2019 r. na boisku Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Uczeń w Europie”.

Piknik ten organizowany był w celu podsumowania dwuletniego projektu Erasmus + „Otwórz się na zmiany –  nowoczesny nauczyciel we współczesnej Europie.” Zebranym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom przedstawiono efekty pracy projektów e-Twining realizowanych w naszej szkole, przypomniano style uczenia się, a także założenia projektu Erasmus +. Uczestnicy mieli okazję kolorować mapę Europy, skorzystać ze szkolenia na temat pierwszej pomocy, skosztować potraw z różnych krajów Unii oraz wziąć udział w zabawach językowych i quizie wiedzy o Unii Europejskiej.

Piknik zakończył się wręczeniem nagród przez Panią Dyrektor Aleksandrę Musioł oraz odtańczeniem „Belgijki” przez uczniów i nauczycieli.

Więcej w kategorii Wełnowiec - Józefowiec

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki. Autor: ireneusz1966, fotopolska.eu

Spotkanie Pokoleń 2019

8 maja 2019 r. o godz. 13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 17 w Katowicach odbyła się impreza środowiskowa „Spotkanie Pokoleń”, której celem było uczczenie 74 rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz upamiętnienie bohaterów walczących w powstaniach śląskich