Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

27 listopada 2019

ElektroKlub – kolejna odsłona imprezy z muzyką elektroniczną w Katowicach

Ogólnopolskim cyklem imprez tanecznych spod znaku techno i house jest ElektroKlub. Szósta edycja odbędzie się 14 grudnia w katowickim Centrum Kongresowym. Jej główną gwiazdą będzie Henrik Schwarz. Inni twórcy zawdzięczają mu wtyczkę Schwarzonator do programu Ableton, a fani – oficjalne remiksy utworów Coldplay czy Mary J. Blige. Poza tym tworzy też własne produkcje, w których zdarza się, że techno łączy się z jazzem czy muzyką poważną. Poza nim pojawią się też Austriacy z HVOB czy Rodriguez Jr. Z Francji. Plejadę zagranicznych sław uzupełnią polscy didżeje, jak legendarny Glasse czy Mr. Lex z Beats Friendly. Zobacz imprezy w Katowicach, na których można usłyszeć taką muzykę. Jedną z nich będzie zapowiedziany koncert Apparata.

silent_disco1

Nastrojowa odsłona elektroniki na wyjątkowym koncercie

Czy przy techno można się wzruszyć? A popaść w zadumę? Niemiecki artysta Apparat udowadnia swoimi występami, że tak. W Polsce będzie się o tym można przekonać na dwóch katowickich koncertach, które zagra kolejno 15 i 16 grudnia. Warto dodać, że jego występy wcale nie zdarzają się często – w ostatnią trasę ruszył 6 lat temu. Teraz wystąpi w NOSPR i w Narodowym Forum Muzyki. Oba są znane ze świetnej akustyki, więc występy na pewno zadowolą melomanów.

Inne imprezy z muzyką elektroniczną w Katowicach i okolicy

Jeśli chodzi o muzyczne festiwale, to Aglomeracja Śląska w mgnieniu oka z pustyni zamieniła się w jedno z najbardziej interesujących pod tym względem miejsc w Polsce. Warto wymienić trzy duże wydarzenia, które wiążą się z muzyką elektroniczną. Pierwsze to oczywiście OFF Festiwal. Jeszcze nie są znane szczegóły odnośnie artystów, jacy pojawią się na festiwalu w 2020 roku, ale Artur Rojek nigdy nie zawodził fanów elektroniki. Szczególnie tej z pogranicza, czerpiącej z takich gatunków jak rock czy jazz. Nie można też zapomnieć o festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ta impreza z muzyką elektroniczną odbywa się w Katowicach w czerwcu, a w tym roku w dniach 11-14 czerwca.  Fani dobrej muzyki będą mogli usłyszeć na żywo choćby słynną piosenkę z filmu Trainspotting – „Born sleepy”. W filmie miała ona obrazować narkotyczne, pełne niepokoju stany, w jakich znajdowali się główni bohaterowie. Odpowiedzialny za piosenkę zespół Underground pojawi się w Katowicach na Tauronie w 2020 roku.

top5imprezwewroclawiu-jesien2019_1

Fest Festiwal w Chorzowie

Z kolei w Chorzowie w połowie sierpnia odbywa się Fest Festiwal, który w tym roku imponuje rozmachem. Gdyby zapytać fana muzyki o kobietę-legendę elektroniki, to pewnie większość powiedziałaby, że chodzi pewnie o Roisin Murphy, która tworzyła kultowy w latach 90. zespól Moloko. Dziś występuje sama, m.in. podczas imprezy z muzyką elektroniczną w Chorzowie. Poza nią można też liczyć np. na set didżejski Disclosure czy występ zespołu Tulia, który swoim ludowo-elektronicznym remiksem podbił serce samych muzyków z zespołu Depeche Mode.

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.