Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Kurs samoobrony

Kurs samoobrony

29 maja 2013

Katowiccy policjanci oraz pracownicy Centrum Aktywności Lokalnej w Załężu zapraszają zainteresowane panie na nową edycję kursu samoobrony. W ramach programu profilaktycznego "Bezpieczna kobieta" odbędą się zajęcia z technik obrony przed atakiem, a także mini- kurs pierwszej pomocy.

Program profilaktyczny bezpieczna kobieta na załężuPrzestępstwa ,których częściej ofiarami padają kobiety to głównie stalking, znęcanie i przemoc domowa, zgwałcenia oraz kradzieże torebek i łańcuszków na tzw. „wyrwę”. Program "Bezpieczna kobieta" powstał, by pomóc czuć się bezpieczną i zapobiegać przestępstwom skierowanym przede wszystkim przeciw kobietom. Policyjni specjaliści nauczą jak za pomocą chwytów obezwładnić napastnika, jak posługiwać się dostępnymi rzeczami osobistymi w celu samoobrony, w jaki sposób się zachowywać podczas napadu i gdzie szukać pomocy. Zaprzyjaźnieni ratownicy medyczni  przekażą wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia będą się odbywać w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Katowicach- Załężu przy ul. Zarębskiego. Pierwsze już 12 czerwca o godzinie 11.30 

Rezerwacja miejsc na kurs samoobrony pod numerem : 781-833-735.

Terminy zajęć:

  • 12 i 14 czerwca w godzinach 11.30-14.30 zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • 19.06, 21.06, 24.06, 26.06 w godzinach 11.30- 13.30 zajęcia z technik samoobrony

Serdecznie zapraszamy !

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.