Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Kiedy warto kupić projektor multimedialny?

Kiedy warto kupić projektor multimedialny?

4 grudnia 2018

kiedywartokupicprojektormultimedialny1

Nawet największy telewizor nie zapewni takich wrażeń podczas oglądania filmów czy seriali, jak projektor multimedialny. Urządzenia z tej kategorii spotkamy już nie tylko na salach wykładowych, konferencjach czy szkoleniach – coraz częściej pojawiają się też w domach jako element kina domowego. Kiedy warto rozważyć jego zakup?

 

Projektor multimedialny a telewizor

Jedni nie wyobrażają sobie salonu bez telewizora, inni chętnie dokupią rzutnik jako jego uzupełnienie, a jeszcze inni będą skłonni zupełnie zrezygnować ze szklanego ekranu na rzecz projektora. Ten ostatni może więc spełniać różne funkcje – okazjonalnie wykorzystywanego udogodnienia bądź sprzętu, bez którego oglądanie czegokolwiek jest po prostu niemożliwe.

Bez względu na to, które rozwiązanie wydaje nam się najlepsze, rzutnik może okazać się produktem, który szybko zachwyci miłośników dobrego kina –nawet jeśli będziemy korzystać z niego tylko od czasu do czasu, a na co dzień zadowolimy się klasycznym ekranem telewizora. Na pytanie, co wybrać – projektor czy telewizor – nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Pamiętajmy jednak, że oba sprzęty się nie wykluczają – doskonale się uzupełniają, spełniając potrzeby wszystkich domowników.

kiedywartokupicprojektormultimedialny2

Zalety rzutnika

Rzutnik pozwala na oglądanie obrazu o znacznie większej przekątnej niż oferuje to telewizor. W ten sposób, oglądając film we własnym salonie, możemy poczuć się jak w kinie. Co więcej, wspomnianą przekątną możemy regulować, co zdecydowanie działa na korzyć projektora – dzięki temu wymiary oglądanego obrazu możemy dopasować odpowiednio do pomieszczenia, w którym go wyświetlamy.

Jak wiadomo, różne projektory mają odmienne parametry, jednak tym, co je łączy jest zazwyczaj niewielki rozmiar oraz waga. Ta ważna cecha powoduje, że nieużywany projektor z łatwością schowamy w szafce lub szufladzie, a w razie potrzeby przeniesiemy w dowolne miejsce. Tego samego nie można powiedzieć o stacjonarnych telewizorach, których gabaryty rosną wraz z przekątną ekranu.

Do wymienionych najważniejszych zalet rzutnika należy doliczyć także komfort, jaki zapewnia on podczas oglądania wyświetlanych na nim obrazów. Są one niczym innym, jak odbitym od powierzchni ściany lub ekranu światłem i dlatego patrzenie na nie jest znacznie mniej męczące dla oczu.

kiedywartokupicprojektormultimedialny3

Rzutnik w domu – dla kogo to dobry wybór?

Jak widać, projektor multimedialny ma co najmniej kilka ważnych zalet, dla których warto zastanowić się nad jego kupnem. Komu szczególnie przyda się projektor? Przede wszystkim osobom, których nie zadowala wielkość telewizyjnego ekranu i które chcą zapewnić sobie jeszcze lepsze warunki do oglądania filmów, transmisji sportowych bądź grania w gry.

Doskonale sprawdzi się wtedy, gdy lubimy spędzać wolny czas na seansach filmowych w gronie rodziny i znajomych, zapewniając każdemu świetne warunki do oglądania. Jeśli jednak codzienne spędzamy sporo czasu przed telewizorem, oglądając programy emitowane przez telewizję, rzutnik nie będzie najlepszym wyborem. Przede wszystkim intensywne użytkowanie może wpłynąć na zbyt szybką utratę pierwotnej jakości obrazu, a po drugie telewizor zapewnia w tym przypadku łatwiejszy i szybszy dostęp do interesujących nas treści. Zanim więc zdecydujemy się na zakup projektora, zadajmy sobie pytanie, do czego jest nam potrzebny – dzięki temu unikniemy nietrafionego zakupu.

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.