Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Język angielski dla firm – zalety nauki angielskiego dla pracowników firm

Język angielski dla firm – zalety nauki angielskiego dla pracowników firm

1 kwietnia 2019

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że im wyższe kwalifikacje ma pracownik, tym bardziej jest wartościowy. Ze względu na to, że świat, a zarazem rynek pracy, nieustannie się zmieniają, jesteśmy w stałym kontakcie z zagranicą. To dlatego niezwykle ważne jest, by pracownicy posiadali odpowiednie kompetencje językowe.

 

pastedimage04Na pierwszy plan wysuwa się język angielski. To właśnie on jest podstawą, jeśli chcemy, by nasza firma prosperowała sprawnie. Odpowiedni kurs języka angielskiego w miejscu pracy z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Zalety kursu języka angielskiego dla firm

Sprawne posługiwanie się językiem obcym jest koniecznością – szczególnie jeśli chodzi o grunt zawodowy. Wiele przedsiębiorstw współpracuje z zagranicznymi klientami, dlatego zatrudnia się pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje. Coraz popularniejsza staje się nauka języka angielskiego dla pracowników firm, zapewniana przez pracodawców. To bardzo dobry sposób na to, by pracownicy mogli się doszkalać i wzbogacać słownictwo.

Zalety kursów językowych w przedsiębiorstwach

Nauka języka w przedsiębiorstwie to cała gama korzyści. Przede wszystkim:

  • jest to doskonały sposób na integrację zespołu,
  • nauka w grupie motywuje do czynienia postępów,
  • zespół ma możliwość oswojenia się z danym językiem,
  • likwidujemy różnego rodzaju bariery związane ze swobodnym posługiwaniem się językiem obcym,
  • nauka jest systematyczna,
  • osoby zdobywają większy zasób słownictwa w języku angielskim, uczą się poprawnej wymowy i gramatyki,
  • możliwość uzyskania certyfikatu, co podnosi prestiż całej firmy.

Jak wybrać kurs?

By mieć gwarancję, że nauka będzie naprawdę efektywna, warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego kursu.

Warto także zapytać o cele pracowników względem języka angielskiego. Niektóre kursy uczą podstawowych zdolności komunikacyjnej, inne zaś branżowego słownictwa.

Wysokiej jakości szkolenia

Celem wysokiej jakości szkoleń powinna być przede wszystkim pomoc w kształceniu umiejętności językowych w danej firmie. Pracownicy powinni najpierw wykonać test, by możliwe było przydzielenie ich do odpowiednich grup.

Po skończonym kursie zespół powinien posługiwać się językiem angielskim na oczekiwanym poziomie, by móc swobodnie porozumiewać się w sprawach zawodowych.

Jak wyglądają zajęcia w języku angielskim?

Zajęcia muszą być prowadzone przez profesjonalistów. Dopasowują oni program do potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz zespołu, dlatego mamy pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Jeśli zależy nam na tym, by język angielski był opanowany przez pracowników na odpowiednim poziomie, prowadzący musi odpowiednio przygotować plan nauki. Warto na wstępie określić, czy osoby miały wcześniej kontakt z językiem angielskim, czy chcemy, by nauczyły się go od podstaw.

Kursy branżowe

Dobrym wyborem są także kursy kładące nacisk na branżowe słownictwo. Są one ukierunkowane na kontakty biznesowe. Pracownicy zdobywają także umiejętności z zakresu wystąpień publicznych, negocjacji, prezentacji, rozwiązywania konfliktów. Nauka może być prawdziwą przyjemnością, a wybór jest naprawdę szeroki.

Audyt językowy

Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli na sprawdzenie, na jakim poziomie jest język angielski w naszym przedsiębiorstwie, jest przeprowadzenie audytu językowego. Pozwala on na szczegółową ocenę umiejętności językowych zespołu, by dobrać odpowiednie działania dotyczące, m.in. wyboru szkoleń. Audyt językowy sprawdza się także w przypadku rozmów kwalifikacyjnych.

Wiele osób ceni sobie także kursy przygotowawcze do egzaminów czy zdobywania certyfikatów językowych. Przedsiębiorstwo może zainwestować w tego rodzaju zajęcia – zespół z pewnością to doceni.

Korzyści dla przedsiębiorstwa

Nauka w języku angielskim to także ogrom korzyści dla firm. Przede wszystkim pracownicy poszerzą zakres słownictwa, jeśli chodzi o język angielski. Płynna komunikacja przełoży się na wzmocnienie relacji z zagranicznymi kontrahentami, na czym firma z pewnością skorzysta.

Istnieje także wiele innych plusów nauki języków obcych, m.in. wzmocnienie relacji, pomoc w opanowaniu sztuki wystąpień publicznych czy możliwość wyrażania własnych opinii na dany temat.

Jak widać, angielski w dzisiejszych czasach to konieczność. Darmowe kursy językowe będą ogromnym benefitem w danym przedsiębiorstwie, który szybko zaprocentuje.

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.