Dzielnica24.pl / Podlesie / IX Koncert Charytatywny „Anielskie granie”

IX Koncert Charytatywny „Anielskie granie”

23 listopada 2012

13 grudnia w Podlesiu będzie miała miejsce wyjątkowa akcja charytatywna – „Anielskie granie”. Wystąpią: Zespół Magdy Anioł, Marcin Wyrostek i Jacek Beszczyński.

W Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach od 2004r. cyklicznie w grudniu, odbywają się koncerty zimowe. Ten wyjątkowy dzień pełen dobroci, ciepła, radości i życzliwości cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu osób.

Koncert przebiega według ustalonego schematu, który co roku wzbogacany jest o nowe elementy. W dzień koncertu cała szkoła tętni życiem, a jej wnętrze zostaje pięknie udekorowane od parteru po II piętro. Nauczyciele wspólnie z uczniami klas starszych oraz rodzicami przygotowują stoiska. Wiele osób przynosi bezinteresownie dary na kiermasz świąteczny i aukcję. Szczególnym powodzeniem cieszą się wypieki rodziców uczniów naszej szkoły. Sale lekcyjne przemienione są na kawiarenki, gdzie można zjeść smakołyki przy soczku, kawie lub herbacie. Tego dnia działa również szkolna restauracja, w której można zaopatrzyć się w ciepłe posiłki. Produkty potrzebne do przygotowania potraw sponsorują lokalni przedsiębiorcy.

Wśród przedmiotów na kiermasz znajduje się wiele wyrobów własnoręcznie wykonanych przez lokalnych artystów, uczniów oraz nauczycieli. Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się  tzw. worek niespodzianek. Za zakup losu każdy może zostać obdarowany upominkiem. Taka akcja jest możliwa dzięki hojności wielu sponsorów. Osobom oczekującym w  kolejce po losy i odbiór prezentu towarzyszą uczniowie, którzy przygotowują szopkę bożonarodzeniową. Pięknie ubrani śpiewają pastorałki i kolędy.

Główną częścią koncertu są występy artystyczne na sali gimnastycznej. W latach ubiegłych uczniowie zaprezentować się w piosenkach biesiadnych, świątecznych, zimowych oraz śpiewali piosenki bajkowe z repertuaru dziecięcego. Na scenie prezentują swoje talenty również dzieci klas starszych, uczniowie należący do szkolnego chóru, harcerze, dziewczęca grupa cheerleaderek oraz Szkolny Klub Turystyczny. Do stałego punktu programu należy występ nauczycieli i pracowników szkoły.

Podczas dotychczasowych edycji koncertu na scenie występowało wielu znakomitych wykonawców. Bezinteresownie poświęcili swój czas, aby wzbogacić szczytną ideę. Na scenie zaśpiewała p. Natalia Młynarska, solistka zamieszkała w Katowicach – Podlesiu oraz zespół „Be happy” z Katowic. Na gitarze klasycznej utwory słynnych kompozytorów prezentował 12 – letni Piotr Kociuba.  Mieliśmy okazję usłyszeć piosenki w wykonaniu śląskiej wokalistki Magdy Anioł, która wraz z zespołem aktywnie włącza się w szeroki nurt muzyki ewangelizacyjnej.  Uczniowie podziwiali i tańczyli wspólnie z tancerzem New Style – Hip-hop Rafałem „Tito” Kryla – laureatem programu You Can Dance. W klimat poezji śpiewanej wprowadziła Martyna Ciecieręga, natomiast Michał Czachowski wraz z zespołem dał gitarowy mistrzowski pokaz muzyki flamenco.

Niezmiennie koncertom towarzyszy bardzo liczne grono widowni: rodziców i dziadków szkolnych wykonawców oraz mieszkańców dzielnicy.

Uzyskany z koncertów dochód przekazywany jest na cele charytatywne. Od sześciu lat Szkoła Podstawowa nr 21 wspiera  Dziecięce Hospicjum „Cordis – Gościna Serca” w Mysłowicach. Organizowana podczas wcześniejszych edycji zbiórka pieniędzy pomogła w zakupie wózka inwalidzkiego dla jednej z uczennic szkoły oraz wspomogła zakup sprzętu specjalistycznego i pokryciu kosztów turnusu rehabilitacyjnego dla dwójki dzieci z Podlesia. Łącznie z koncertów zebrano kwotę ok. 72 000 zł.

Udział w koncertach charytatywnych kształtuje w uczniach umiejętność empatii w stosunku do potrzebujących i uwrażliwia na potrzeby zdrowotne innych dzieci. Pozwala spędzić miłe chwile w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Ten niepowtarzalny klimat długo pozostaje w pamięci.

Zapraszamy do udziału w IX Koncercie Charytatywnym „Anielskie grania”!
Czas: 13  grudnia 2012r.
Miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach im. Karola Miarki ul. Jacka Malczewskiego 1
 

Zaproszenie

{obraz}

 

Więcej w kategorii Podlesie

Aktywny senior

Ruszył program „Aktywny senior”. W Centrum Sportowym Bażantowo osoby po 60. roku życia mogą taniej zadbać o zdrowie i kondycję.

:: Katowickie Dożynki