Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

10 listopada 2020

Coraz częściej słyszysz o diecie pudełkowej i jej efektach, ale nie bardzo wiesz na czym to polega i jak zacząć? Właśnie dla Ciebie opisujemy cały proces, tak abyś dowiedział się ,,z czym to się je”, jak wybrać i na jakie efekty możesz liczyć.

2

Fit catering – dla kogo?

Można powiedzieć, że dla każdego, wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Jeżeli lubisz gotować, ale nie masz na to czasu – dieta pudełkowa jest dla Ciebie. Jeżeli na samą myśl o robieniu codziennych zakupów, gotowaniu i zmywania chce Ci się płakać? Możesz otrzymywać codziennie rano dostawę do domu. Jeżeli chcesz schudnąć, ale nie możesz powstrzymać się od zaglądania do lodówki i podjadania – fit catering nauczy Cię samodyscypliny. Zależy Ci na zbudowaniu mięśni i nie do końca wiesz, co powinieneś jeść? Dietetycy z firmy cateringowej Ci pomogą. Jest to opcja dla każdego, wszystko zależy od dobrania odpowiedniego rodzaju diety i jej kaloryczności.

Jak wybrać catering?

Przy wyborze warto kierować się własnymi preferencjami. Zapoznać się z ofertą firmy, sprawdzić skąd biorą produkty, jak są one przygotowywane, jakie proponują warianty diety. Przy obecnej ilości każdy znajdzie coś dla siebie: mięsożercy, wegetarianie, weganie, osoby z alergiami, sportowcy, osoby z problemami zdrowotnymi. Wszystko zależy od dobrania odpowiednich składników i kaloryczności.

Zazwyczaj możesz wybrać od 1200 do nawet 3000 kalorii. Wszystkie opcje są zdrowe, ale oczywiście dla różnych osób – jeżeli chcesz schudnąć, a wybierzesz najwyższą kaloryczność, nie masz co liczyć na efekty. I na odwrót, jeżeli chcesz zbudować masę mięśniową i jesz 1200 kalorii dziennie, nie będziesz widział wyników na siłowni. Firmy cateringowe posiadają na swoich usługach dietetyków, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dobrać odpowiednią dietę.

Zdecydowałeś – co dalej?

Jeżeli wybrałeś opcję dla siebie, teraz musisz wybrać dni dostawy, jakie Cię interesują. Możesz otrzymywać dietę przez 5 dni tygodnia i w weekendy nacieszyć się gotowaniem lub chodzeniem do knajpek ze znajomymi albo zdecydować się na 7-dniową dostawę i nie myśleć o gotowaniu. Wszystko zależy od tego, czy zamierzasz schudnąć, czy po prostu nie lubisz gotować. Jeżeli wybrałeś odpowiednią dla siebie dietę np. z https://bedietcatering.pl/katowice/ i czekać na dostawę. 5 posiłków jest dostarczanych z samego rana, żebyś mógł wziąć je ze sobą do pracy. Jest to śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Od Ciebie zależy o jakich godzinach będziesz jadł poszczególne posiłki – nie ogranicza Cię już czas przygotowywania i pudełka masz zawsze w pobliżu, więc możesz po nie sięgnąć zawsze, kiedy dopadnie Cię głód.

Wszystkie posiłki spełniają wymogi kaloryczne, które określiłeś przy zamówieniu. Niezależnie od wariantu, który wybrałeś, pudełka zawierają potrzebną ilość węglowodanów, białka i tłuszczów oraz potrzebne witaminy i składniki mineralne. Dania są przygotowywane przez szefów kuchni, więc apetycznie wyglądają i tak też smakują. Zawsze możesz zmienić wariant diety – nie podpisujesz umowy, więc w zależności od miesiąca i Twojej sytuacji możesz zmieniać parametry do woli.

Więcej w kategorii Wydarzenia

iacob-hiticas-y0muwahjm70-unsplash

Auto do ślubu. Jak dopasować je do stylu uroczystości?

Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do ślubu. Wypożyczalnie oferują pełną gamę modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Najczęściej wybór pada na samochody, które wpisują się w tematykę uroczystości weselnych.