Dzielnica24.pl / Uncategorized / Ciepła brama garażowa – o czym pamiętać przy jej doborze?

Ciepła brama garażowa – o czym pamiętać przy jej doborze?

19 grudnia 2017

W domach jednorodzinnych z garażem w bryle budynku bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej bramy garażowej. Powinna ona zapobiegać ucieczce ciepła z garażu, a tym samym wyziębieniu całego budynku. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

thumb_produkt_zoom_537dbe9cc068cObecnie większość Polaków planujących wybudować własny dom decyduje się na projekt z garażem w bryle budynku. To nie tylko wygodniejsze, ale i tańsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy budować osobnego budynku i możemy bez trudu przejść z garażu do domu. Musimy jednak pamiętać o tym, że w garażu nie sprawdzi się wtedy każda brama – powinna być przede wszystkim ciepła, aby nie dopuścić do wyziębienia wnętrza.

Garaż znajdujący się w bryle budynku nie musi być ogrzewany, jeśli postawimy na odpowiednią termoizolację ścian, a także właściwą bramę garażową, która będzie zapobiegała ucieczce ciepła. Poprzez montaż odpowiedniej bramy możemy zmniejszyć straty energii cieplnej, a tym samym koszty eksploatacji.

Jaki rodzaj bramy garażowej wybrać?

Jeśli poszukujemy ciepłej bramy garażowej, powinniśmy przede wszystkim postawić na modele z ocieplonym skrzydłem. W tej roli najlepiej sprawdzają się bramy garażowe segmentowe, które są dzisiaj najczęściej kupowane przez klientów do domów jednorodzinnych.

Bramy segmentowe zbudowane są z segmentów – paneli stalowych wypełnionych materiałem izolacyjnym, najczęściej pianką poliuretanową. Grubość paneli wynosi zwykle około 4 centymetrów. Panele połączone są ze sobą zawiasami i wtedy, gdy brama jest otwierana lub zamykana, skrzydło może schować się pod sufitem garażu albo przy jego ścianie bez wychodzenia poza bryłę budynku. Dzięki takiej konstrukcji bramy segmentowe dobrze sprawdzają się również przy krótkich podjazdach i przy wyjeździe z garażu bezpośrednio na ulicę.

Ciepła brama segmentowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcemy zdecydować się na bramę segmentową, powinniśmy przypatrzeć się bliżej jej konstrukcji. Warto pamiętać o tym, że bram garażowych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych na rynku nie jest tak dużo.

Ciepła brama segmentowa powinna mieć grube, dobrze ocieplone panele, a także powinna być uszczelniona na całym obwodzie. Zwróćmy też uwagę na wygląd segmentów – uszczelki powinny mieć jak najszerszą krawędź styku z segmentami.

Aby poznać energooszczędność bramy, powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła określany literą U. Zwróćmy przy tym uwagę, do czego konkretnie odnosi się ten współczynnik. Producenci często podają go tylko dla samego panelu bramy, ale musimy pamiętać o tym, że cała brama będzie miała już gorszy współczynnik U. Warto więc sprawdzać go dla całej bramy. Im wartość współczynnika przenikania ciepła jest niższa, tym brama jest cieplejsza.

Równie ważny sposób montażu

Nie możemy zapominać też o tym, że ważny jest prawidłowy montaż bramy. Powinna być ona dopasowana indywidualnie do otworu montażowego – nawet niewielkie niedopasowanie może spowodować mniejszą szczelność i większy wypływ ciepła z budynku. Montaż powinien być wykonany przez fachowców – zwykle możemy skorzystać z niego wraz z zamówieniem bramy.

Gdy zależy nam na jeszcze wyższym poziomie termoizolacji, sprawdźmy, czy istnieje możliwość montażu ościeżnicy bramy z użyciem przegrody termicznej przy ścianie budynku. Wtedy elementy bramy nie przylegają bezpośrednio do ściany, więc straty ciepła są obniżone.

W ofercie firmy ODB – Okna, Drzwi i Bramy z Kielc możemy znaleźć szeroką gamę ciepłych bram garażowych segmentowych i innych typów. Firma prowadzi sprzedaż bram uznanych producentów jak Wiśniowski oraz Gerda. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: http://www.odb.com.pl/products/bramy.

Więcej w kategorii Uncategorized

blog_936s

Kurier do Niemiec? Oto najważniejsze firmy na tym rynku

Niemcy od lat są szczególnie ważnym kierunkiem dla rynku logistycznego w Polsce. Dostarczane tam przesyłki to zarówno produkty własne – dostarczane swoimi flotami – jak i paczki doręczane przez firmy kurierskie. Które marki są pod tym względem najpopularniejsze i największe w Niemczech?