Dzielnica24.pl / Fotoreportaże / Anioły zagrały w szkole

Anioły zagrały w szkole

9 stycznia 2013

W dniu 13 grudnia 2012 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 21Koncert Charytatywny Anielskie Granie. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rehabilitację Natalii oraz zakup specjalistycznego krzesła ortopedycznego dla Leny.

Jak co roku impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 kiermaszem świątecznym. Rodzice i tym razem przygotowali mnóstwo pysznych wypieków. Niezmiennym uznaniem cieszył się ogromny tort przygotowany przez rodzinę p. Gilner, z którego świeczki zdmuchnął osobiście dyrektor szkoły. Ci, którzy nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w prezenty, mogli to zrobić na stoisku świątecznym, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na kiermaszu pojawiły się, jak co roku, wyroby nauczycieli. W bibliotece można było zobaczyć "żywą szopkę", przygotowaną przez uczniów klasy piątej.

Jak zwykle ogromną popularnością cieszył się „worek niespodzianek”, w którym na zwycięzców czekało mnóstwo nagród. W czasie całego koncertu można było wypić kawę, herbatę w jednej z dwóch kawiarenek (z których jedną ozdabiała wspaniała szopka) lub zjeść ciepły posiłek w szkolnej restauracji, m.in. w  ten sposób p. J. Musik chciał podziękować za zeszłoroczne wsparcie dla syna.

O godzinie 17.00 rozpoczęła się część artystyczna koncertu. Na sali gimnastycznej zgromadziły się tłumy widzów. Powitano wszystkich, a szczególnie zaproszonych gości. Zgromadzonych powitała Wiceprezydent miasta Katowic- pani Krystyna Siejna. Zaraz potem rozpoczęły się występy artystyczne. Podziękowania należą się Firmie Aquartet Piotra Jerchela oraz p. Łukaszowi Urbańczykowi i p. Kamilowi Tajstra, którzy zadbali o wszystkie szczegóły związane z nagłośnieniem, akustyką oraz udostępnili profesjonalną scenę. W utworach wokalnych i tanecznych prezentowali się przedstawiciele Miejskiego Przedszkola  nr 71, uczniowie klas młodszych, przedstawiciele klas czwartych i szóstych, grupa cheerleaderek, zespół Szkolnego Klubu Turystycznego "GLOBUS" oraz zaproszeni goście, rodzice i pracownicy szkoły. Całą scenę szczelnie wypełniały aniołki, bałwanki, dobre duszki, a nawet przyjazne diabełki. 

Koncert bezinteresownie wsparli swoimi występami zaproszeni goście:  Mateusz Jakubiec (uczestnik programu "Bitwa na głosy", chórzysta kompozytora Piotra Rubika), zespół Magdy Anioł (włączający się w szeroki nurt muzyki ewangelizacyjnej), p. Jacek Beszczyński (animator kultury z Torunia) i p. Andrzej Raniszewski (gość z Polonii Francuskiej) oraz p. Marcin Wyrostek (wirtuoz gry na akordeonie). Ich występy i życzliwość zachwyciły publiczność.  Przed przerwą odbyła się aukcja, prowadzona przez p. Andrzeja i p. Jacka, na której licytowano maskotkę przekazaną przez Firmę Tauron Polska Energia, koszulki sportowe Adidas na Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014, plakat z autografem Marcina Gortata, tygodniowy wyjazd w Alpy ufundowany przez biuro Podróży VitaSUN i Sylwester w Klubie Studenckim Arkady w Katowicach. Przedostatnim punktem programu było losowanie nagród głównych "Worka niespodzianek". Występy zakończyła piosenka finałowa w wykonaniu przedstawicieli społeczności szkolnej oraz gości.
 

Dziękujemy wszystkim artystom za występy!
Dziękujemy sponsorom i darczyńcom!

Dziękujemy tym, którzy włączyli się aktywnie w organizację koncertu.

Dzięki Wam do tej chwili udało się zebrać 16 161 zł!

Życzmy sobie, abyśmy na co dzień byli Aniołami dla drugiego człowieka.

{obraz}

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać” /Antoine de Saint – Exupery/

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii na stronie internetowej szkoły www.sp21kat.neostrada.pl

 

Więcej w kategorii Fotoreportaże