Dzielnica24.pl / Kostuchna / Aktywny senior

Aktywny senior

6 marca 2014

Ruszył program „Aktywny senior”. W Centrum Sportowym Bażantowo osoby po 60. roku życia mogą taniej zadbać o zdrowie i kondycję.

Dzięki współpracy Fundacji Bażantowo i Prezydenta Miasta Katowice za 40 zł miesięcznie seniorzy ze stolicy Śląska mogą ograniczyć ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych. Dla uczestników programu przygotowano porady z zakresu zdrowego żywienia, diagnostykę stanu zdrowia i spotkania edukacyjne. Czekają na nich także sala gimnastyczna, basen i korty tenisowe. Program „Aktywny senior” potrwa do końca grudnia tego roku. Zajęcia sportowe odbywać się będą minimum dwa razy w tygodniu. Zaplanowano między innymi ćwiczenia wzmacniające w sali gimnastycznej (profilaktyka urazów, osteoporozy), ćwiczenia na basenie (profilaktyka chorób stawów), nordic walking (profilaktyka chorób serca, cukrzycy i otyłości).

Z wiekiem rośnie ryzyko zachorowań na schorzenia układu krążenia, narządu ruchu, cukrzycy i wielu innych chorób. Możemy się z tym pogodzić, decydując się na przyjmowanie coraz większej ilości leków, albo wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z optymalnego lekarstwa jakim jest aktywność fizyczna, która może być równie skuteczna jak farmakoterapia – mówi Zbigniew Siedlarczyk z Rehabilitacji Bażantowo. – Ruch pozwala ograniczyć dawki przyjmowanych leków, zwłaszcza w przypadku chorób układu krążenia czy cukrzycy. Nie zapominajmy też, że wspólne spędzanie czasu może pomóc w utrzymaniu i rozwijaniu sprawności umysłowej, czyli być świetną profilaktyką zaburzeń psychicznych i depresji – dodaje.

Z programu „Aktywny senior” mogą skorzystać wszyscy seniorzy po 60. roku życia zameldowani w Katowicach.

Zgłoszenia przyjmuje recepcja Centrum Sportowego Bażantowo – nr tel. 32 350 20 93.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej w kategorii Kostuchna

DL_DOZ2014_CKK

Dożynki 2014

Katowiczanie to ludzie z wielkim sercem, przywiązaniem do swoich korzeni oraz uwielbiający dobrą zabawę w gronie bliskich. Dlatego katowickie Dożynki cieszą się niegasnącym powodzeniem i na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Także i w tym roku 7 września będziemy mogli uczestniczyć w dożynkowym korowodzie i Mszy św., a potem biesiadować przy muzyce Wilków […]