Dzielnica24.pl / Bogucice / „Akcja znicz 2012” – podsumowanie

„Akcja znicz 2012” – podsumowanie

2 listopada 2012

Na drogach Katowic, podczas dwóch pierwszych dni akcji doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba zginęła, odnotowaliśmy 11 kolizji, policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.

Tragedii, do której doszło w  środę około 18.00 na ulicy Chorzowskiej można było uniknąć. 43-letni mężczyzna został potrącony przez samochód marki Daewoo Lanos. Obrażenia pieszego, który był pod wpływem alkoholu i przebiegał przez jezdnię na czerwonym świetle okazały się śmiertelne.

Wczoraj około 14.00 na ulicy Katowickiej został zatrzymany 35-letni kierowca. Mężczyzna kierując samochodem marki BMW uderzył w tył hondy civic. Uważał,  że to nie on jest sprawcą zdarzenia. Wyszedł z auta  i uderzył w głowę 38-letniego kierowcę hondy. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Agresywnego 35-latka pomogli obezwładnić świadkowie. Grozi mu rok więzienia.

Wczoraj około 19.30, w pobliżu cmentarza przy ulicy Murckowskiej policjanci z Komisariatu V zatrzymali 20-letniego mieszkańca Katowic. Będący pod wpływem alkoholu młodzieniec uderzył w głowę 65-letniego sprzedawcę zniczy. Powód "bo krzywo na mnie spojrzał". Pokrzywdzony został zabrany przez pogotowie do szpitala. 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Więcej w kategorii Bogucice

6

Wypożycz rower w Strefie Kultury

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

:: Baseball dla dzieci

:: XXIV Dni Bogucic