Dzielnica24.pl / Piotrowice - Ochojec / Zwycięska majówka katowickich baseballistów

Zwycięska majówka katowickich baseballistów

7 maja 2014

Rawa Katowice wygrała w majówkę1 maja baseballowy klub  Rawa Katowice rozegrał kolejne mecze w ramach 1 Ligi. Majówka wypadła okazale w wykonaniu katowiczan, bowiem odnieśli dwa zwycięstwa.

W pierwszym meczu Rawa podejmowała drugi zespół Gepardów Żor.  Po raz pierwszy cały mecz na górce miotacza w katowickim zespole rozegrał Patryk Michna. Na początku spotkania u młodego zawodnika wdawał w się  w poczynania stres, co poskutkowało przepuszczaniem rywali na kolejne bazy.  Z czasem miotacz Rawy nabrał tyle pewności, że w całym meczu przeciwnikom założył aż 15 strikeoutów. Katowiczanie przypieczętowali zwycięstwo w końcówce spotkania wyraźnie wygrywając ostatnie zmiany. Warto odnotować, że zawodnik Rawy Marcin Ratajczak popisał się wybiciem piłki umożliwiające przebiegnięcie przez wszystkie bazy, czyli home runem.

 

1

2

3

4

5

6

7

R

Rawa

1

0

0

1

5

6

X

13

Gepardy II

0

4

0

1

0

0

0

5

 

Kolejnym przeciwnikiem byli częstochowianie. Trener katowiczan desygnował na pozycję miotacza tym razem Roberta Hoffmana, który miotał przez dwie zmiany. Przy stanie 4:3 dla Rawy zmienił go Paweł Sitko. Gra uległa poprawie, a przewaga katowiczan zaczęła rosnąć. Fakt, że niemal wszyscy katowiccy  zawodnicy zdobyli punkty dla zespołu, napawa optymistycznie. Kolejne mecze w ramach 1 ligi 24 maja.

 

1

2

3

4

5

6

7

R

Rawa

2

2

2

5

2

1

X

14

Defenders

1

2

0

1

0

0

X

4

 

 

 

 

 

Szczegółowy opis oraz statystyki na stronie klubu www.rawa.katowice.pl

Więcej w kategorii Piotrowice - Ochojec

rawa katowice

Dołącz do Rawy Katowice – rekrutacja 31 stycznia!

Przed baseballistami Rawy Katowice kolejny pracowity sezon i jak co roku w czasie okresu zimowego przeprowadzona zostanie rekrutacja do drużyny.

:: Zagraj na Bukowej