Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Zarządcy nieruchomości w Katowicach – lista 10 popularnych firm do obsługi nieruchomości

Zarządcy nieruchomości w Katowicach – lista 10 popularnych firm do obsługi nieruchomości

20 października 2017

Zarządzanie nieruchomościami to wymagające i odpowiedzialne zadanie, dlatego nie może się tym zajmować byle kto. Jeśli firma dobrze się z tego obowiązku wywiązuje, zdobywa zaufanie klientów, co pozwala jej utrzymać się na rynku przez lata. Jakie obecnie są popularne firmy świadczące tego typu usługi w Katowicach?

 

budynek-mieszkalny

1. Gramat

Gramat działa na rynku od 2003 roku. Ta firma deklaruje, że jej misją jest dbałość o zminimalizowanie kosztów utrzymania nieruchomości, a maksymalizację jej bezpieczeństwa, użyteczności i wygody korzystania. Spółka stale współpracuje z inżynierami, architektami i doradcami inwestycyjnymi, a także bankami i towarzystwami ubezpieczeniowymi – wszystko to, by jak najlepiej wywiązywać się ze swoich zadań. Gramat, z którego pełną ofertą można zapoznać się na stronie gramat.pl, zarządzając nieruchomościami, zapewnia niezbędną przy tym obsługę administracyjną, księgową, techniczną i prawną.
 

2. Unidom

Biuro prowadzące swoją działalność na terenie całego Śląska, założone zostało w 2003 roku, początkowo z myślą o profesjonalnym pośrednictwie w kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości oraz udzielaniu klientom porad dotyczących tej właśnie dziedziny. W następnych latach działalności rozszerzyło swoją ofertę o zarządzanie nieruchomościami i najmem oraz pomoc klientom w inwestowaniu na rynku nieruchomości.

Zarządzanie nieruchomościami obejmuje administrację, księgowość, prace konserwacyjne i sprzątanie, wraz z odśnieżaniem czy troszczeniem się o tereny zielone. Do tego dochodzi obsługa prawna i księgowa, a także techniczna (przeprowadzanie okresowych kontroli i prowadzenie dokumentacji). Ciekawą usługą świadczoną przez biuro Unidom jest też home staging, czyli fachowe przygotowanie nieruchomości na sprzedaż bądź wynajem – chodzi tu o to, aby odpowiednio zaprezentować jej walory i potencjał zainteresowanym, by jak najszybciej udało się ją korzystnie sprzedać.
 

3. IzomaG

To biuro obrotu nieruchomościami również, tak jak wyżej opisane, jest obecne na rynku od roku 2003. Służy swym klientom wszelką pomocą w zakresie doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, ich wynajmie, podziale i uzbrojeniu gruntów. Dokonuje na zlecenie wyceny budynków, działek i gruntów, przeprowadza też ich inwentaryzację i dokumentację techniczną.
 

4. ZWIZD Katowice

Katowicki ZWIZD, czyli Zrzeszenie Właścicieli i Zarządców Domów, zasługuje tu na wyjątkową uwagę, jako że rozpoczął działalność już w 1949 roku i tym samym jest najstarszą na Śląsku firmą zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Zrzeszenie nie tylko zapewnia kompleksową obsługę nieruchomości, obejmującą zarządzanie, administrację i obsługę prawną, ale dodatkowo pozyskuje najemców lokali, tak mieszkalnych, jak i użytkowych.
 

5. ADM Property

Ta firma, której głównym obszarem działania jest kompleksowa obsługa wspólnot mieszkaniowych i deweloperów, szczyci się uzyskaniem wydanych przez Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast oraz Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami licencji zarządcy nieruchomości, wyróżniającej przedsiębiorstwo, co ma mieć niebagatelne znaczenie przy dzisiejszej deregulacji zawodu zarządcy. Szczególnym usprawnieniem dla klientów mają być nowoczesne rozwiązania informatyczne, dzięki którym często nie trzeba nawet odwiedzać biura, by załatwić odpowiednie sprawy.

Firma wyróżnia się szerokim obszarem swoich działań. Oprócz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami, pomaga też w wielu wiążących się z tym kwestiach finansowych, takich jak pozyskanie funduszy na modernizację budynku, czy dochodzenie roszczeń ze szkód górniczych.
 

6. Grupa Biurowiec

Grupa Biurowiec zarządza nieruchomościami nie tylko w Katowicach, co w kontekście niniejszego artykułu najbardziej nas oczywiście interesuje, ale na całym Śląsku i w Małopolsce. Firma działa na rynku od 2006 roku, a jej zespół składa się z absolwentów wydziału zarządzania i marketingu Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego. Takie przygotowanie gwarantuje pełen profesjonalizm.
 

7. AKCES

By zarządzanie nieruchomościami mogło być naprawdę kompleksowe, AKCES zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin – w tym licencjonowanych zarządców nieruchomości i pośredników, osoby z uprawnieniami budowlanymi, a także takie z wyższym wykształceniem ekonomicznym. Tak zróżnicowany zespół zapewnia odpowiednią pomoc w praktycznie każdym obszarze związanym z nieruchomościami.
 

8. NCC Nieruchomości

Firma obejmuje swoim działaniem Katowice, Wrocław, Kraków i Warszawę. Naczelnym celem, jaki sobie wyznacza, jest pomoc właścicielom w zwiększaniu wartości ich nieruchomości. Z deweloperami firma ściśle współpracuje już na etapie prac projektowych. Stała współpraca łączy ją też z ponad stoma dostawcami różnorakich usług na zarządzanych nieruchomościach.
 

9. AKRA

AKRA działa od 2008 roku i zajmuje się zarządzaniem kilkunastoma nieruchomościami na terenie aglomeracji śląskiej. Swoje doświadczenie wykorzystuje, by doradzać właścicielom nieruchomości, jak najlepiej wykorzystać inwestowane w nie środki, a mieszkańcom zapewniać najwyższy możliwy standard użytkowania ich lokali. Pracownicy firmy zapewniają, że regularnie wizytują nieruchomości – przynajmniej raz w tygodniu – co pozwala lepiej poznać aktualne potrzeby i się o nie zatroszczyć.
 

10. ARGEO

Firma działa już od 1997 roku, zarządzając nieruchomościami na terenie Śląska, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi, czy lokalowymi. Właściciel ARGEO jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości i zatrudnia dobrze wykwalifikowanych pracowników. Oprócz zarządzania firma świadczy też usługi geodezyjno-kartograficzne, doradza w sprawach zarządzania i najmu, oraz pomaga utrzymać czystość i świadczy usługi konserwatorskie w nieruchomościach.

Więcej w kategorii Wydarzenia