Dzielnica24.pl / Sport / Zapowiedź spotkania Clearex Chorzów – AZS UŚ Katowice

Zapowiedź spotkania Clearex Chorzów – AZS UŚ Katowice

12 grudnia 2013

11 kolejka, kończąca jesienną rundę rozgrywek Futsal Ekstraklasy, rozpocznie się w Chorzowie. Już w piątek w hali MORiS miejscowy Clearex podejmie Akademików z Katowic.

Foto: Adam SuchańskiChorzowianie w ligowym wyścigu zajmują obecnie 6 pozycję z dorobkiem 15 punktów. Środek tabeli nie jest zapewne szczytem marzeń dla zespołu 5-cio krotnego Mistrza Polski. O takim, a nie innym miejscu Clearexu, na obecnym etapie rywalizacji, zadecydowała przede wszystkim nierówna forma z początku sezonu. Wydaje się jednak, że podopieczni Tadeusza Wolnego limit błędów wyczerpali i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Zwyżkę formy było już widać w spotkaniu z krakowską Wisłą, które mimo że zremisowane – optycznie zdecydowanie wygrane przez Clearex. To, że chorzowianie zmierzają w dobrym kierunku potwierdziła ostatnia kolejka – Mirosław Miozga i spółka bez żadnych problemów pokonali na wyjeździe GAF Jasna Gliwice w rozmiarach, które mogą robić wrażenie, bo aż 0:7. Zespół Clearexu jest znany z twardej, bezpardonowej gry, ale także ze swojej ogromnej dynamiki, szybkości i woli walki. Ostatnimi czasy w ekipie trenera Wolnego pierwsze skrzypce grają doskonale wyszkolony technicznie Piotr Łopuch oraz odważnie wchodzący w pojedynki 1 na 1 Tomasz Lutecki. Mocnym punktem chorzowian jest też z pewnością goalkeeper – Paweł Pstrusiński, który kilka sezonów temu w ramach wypożyczenia, stał między słupkami bramki Akademików.

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego po ostatnim remisie z Remedium Pyskowice odczuwa zapewne sportowy niedosyt – przy odrobinie wyższej skuteczności, komplet punktów powinien był zostać w Katowicach. Cieszy jednak coraz większa konsekwencja w grze defensywnej i coraz lepiej widoczna motywacja zespołu. W piątkowym spotkaniu, patrząc na tabelę, faworytem będzie Clearex, ale wykluczenie błędów własnych z tyłu i cierpliwa gra katowiczan, powinny sprawić, że jak na derby śląska przystało, mecz będzie wyrównany i emocjonujący. Tym bardziej, że w drużynie Witolda Zająca jest kilku zawodników, którzy w Chorzowie mają coś do udowodnienia, w przeszłości barwach Clearexu można było zobaczyć Jędrzeja Jasińskiego, Roberta Gładczaka, czy Marcina Krzywkę.

– Jedziemy zagrać dobry mecz, jeżeli nie ułatwimy przeciwnikowi strzelania bramek, to wierzę że osiągniemy pozytywny wynik. Musimy skupić się na sobie, na naszej grze, nie na tym co robi przeciwnik – mówi prezes AZS UŚ Katowice Aleksander Fangor.

Więcej w kategorii Sport

siatkowka

Mecz Gwiazd Siatkówki

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki przy współpracy z Miastem Katowice oraz przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przygotowała wyjątkowe wydarzenie siatkarskie w 2016r. – MECZ POLSKA – RESZTA ŚWIATA czyli Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki.

:: Graj w baseball!