Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Zanussi w Wyższej Szkole Technicznej

Zanussi w Wyższej Szkole Technicznej

26 marca 2012

Krzysztof Zanussi – wybitny reżyser filmowy, teatralny i operowy – 27 marca 2012r. o godz. 15.00 poprowadzi wykład gościnny w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Wyremontowana i rozbudowana Uczelnia cały czas rozwija się i poszerza ofertę edukacyjną o nowe kierunki, równocześnie zapewniając swoim studentom ciekawe wykłady i konferencje. Tym razem zaproszenie przyjął prof. Krzysztof Zanussi, zdobywca wielu prestiżowych nagród m in.: Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Chevalier d’l'Ordre des Arts et des Lettres (Francja), Złotego Lwa w Wenecji oraz posiadacz tytułu Doctor Honoris Causa wielu uczelni krajowych i zagranicznych. Bohater wtorkowego spotkania jest autorem książek i scenariuszy filmowych, a także członkiem stowarzyszeń filmowych i literackich. Reżyseruje m.in. w teatrach w Mediolanie, Rzymie, Palermo, Syrakuzach, Bonn, Moskwie, Bremie, Bazylei. Reżyser znanych  filmów fabularnych: Cwał,  Brat naszego Boga, koprodukcja, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Persona non grata i innych.

 

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.