Dzielnica24.pl / Giszowiec / Zagraj na Bukowej

Zagraj na Bukowej

17 kwietnia 2013

W tym tygodniu GKS Katowice wystartował z projektem „Zagraj na Bukowej”. Zapowiadana akcja na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej została wcielona w życie.  Jako pierwszy w poniedziałek został odwiedzony Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 na Os. Witosa w Katowicach. „Zagraj na Bukowej” to cykl treningów prowadzonych w sześciu dzielnicach Katowic, w których udział mogą brać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Treningi prowadzone będą przez trenerów i piłkarzy GKS-u Katowice.

GKS Katowice rozpoczyna akcje promoująca piłke nożna wśród dzieci – Nasz projekt w głównej mierze charakteryzuje się dużą aktywnością zawodników pierwszej drużyny i profesjonalnych trenerów, którzy powinni przyciągnąć wielu chętnych. Cieszy nas pozytywny odbiór i duże zainteresowanie całym projektem. Liczymy, że poniedziałkowe treningi z piłkarzami na stałe wpiszą się w plan zajęć młodzieży i z chęcią będą uczestniczyli w tych zajęciach – mówi Marcin Ćwikła, Rzecznik Prasowy GKS Katowice.

Zawodnicy GieKSy byli już w SP 62 w Bogucicach, Gimnazjum nr 3 w Centrum oraz SP 20 na Załężu. W kolejnych dniach odwiedzeni zostaną uczniowie SP 37 w Centrum, a także uczniowie Giszowca, w gimnazjum nr 16 i 51. Następnie GKS po raz kolejny pojawi się w Centrum w SP 15 i SP 1, w Piotrowicach w gimnazjum nr 19 i 20 oraz Załężu w Zespole Szkół nr 7, gdzie zawodnicy będą promowali wspólne treningi.

Zajęcia z piłkarzami i trenerami rozpoczynają się w poniedziałek 22 kwietnia, a finałem akcji będzie turniej dzielnic na stadionie przy ul. Bukowej, który odbędzie się 8 czerwca.

Podczas wizyt w szkołach podstawowych piłkarze GieKSy promują jeszcze jeden z nowych projektów, który wkroczył w etap realizacji, a mianowicie „Paszport Młodego GieKSiarza”. Celem jest zachęcenie do zbierania punktów sprawności do „Paszportu” poprzez akcje marketingowe organizowane przez GKS Katowice. Młodzi kibice dzięki zaangażowaniu w codzienną działalność klubu będą mogli otrzymać ciekawe nagrody z limitowanej edycji.

Więcej informacji dotyczących projektów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej klubu w zakładce „KIBICE” – www.gkskatowice.eu

Więcej w kategorii Giszowiec

Galeria Katowicka

„Koncerty bez prądu”

Od piątku (18.07), w każdy kolejny weekend lipca i sierpnia, Galeria Katowicka zaprasza na „koncerty unplugged” pod hasłem „Tu gramy dla Ciebie”. Wakacyjna scena koncertowa jest otwarta dla każdego, kto chce zaprezentować muzyczny talent przed publicznością na placu Szewczyka. Jako pierwsi zagrają Othalan oraz Moth’s Mouth. Idea, jaka przyświeca koncertom pod hasłem „Tu gramy dla […]

:: Zagraj na Bukowej