Dzielnica24.pl / Koszutka / Z czego wynika fenomen Indii?

Z czego wynika fenomen Indii?

23 grudnia 2013

Zapraszamy 14 stycznia (wtorek) o godzinie 17.00 na spotkanie z Włodzimierzem Musiałem – podróżnikiem, miłośnikiem kultury indyjskiej.

Włodzimierz Musiał w MDK KoszutkaSpotkanie pt. „Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii” odbędzie się w ramach cyklu „Klub Podróżnika” i będzie urozmaicone pokazem slajdów z podróży W. Musiała.
Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Indii. Ten niezwykły kraj wymyka się wszelkim prostym definicjom, jest tak bogaty we wszelkie obrazy. Niektórzy od pierwszego wejrzenia zakochują się w Indiach, innych przerażają głębie odmienności i kontrastów nadgangesowej krainy. Dzięki zachowaniu pradawnych kultów i obrzędów Indie są tak niepowtarzalne, wyjątkowe i fascynujące. Nie sposób przejść obok Indii obojętnie.

Na początku XXI wieku, w erze globalizacji, materializmu, konsumpcji i wciąż zagonionego człowieka, warto choćby na chwilę przystanąć i zastanowić się nad fenomenem odległych Indii. Kraju, którego prastara cywilizacja przetrwała wiele burz dziejowych i niezmiennie trwa od ponad 4 tysięcy lat. Warto podjąć wysiłek odpowiedzenia sobie na pytania:  Z czego wynika  fenomen Indii? Na jakich podstawach wznosi się gmach niewzruszonej indyjskiej cywilizacji?

Zapraszamy na prelekcję, próbę przedstawienia i zapoznania się z doniosłą spuścizną kulturową Indii. Nicią przewodnią spotkania będą głębokie słowa Mahatmy Gandhiego: „Czuję się całym sercem zjednoczony z Indią. Wierzę niezachwianie w jej misję wobec świata”. Spotkanie poprowadzi Gabriela Łęcka (wstęp wolny).

Więcej w kategorii Koszutka

Koncert_Fantazja_Polska_3.05

„Fantazja polska”

– koncert z okazji rocznicy święta 3 maja i 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.