Dzielnica24.pl / Sport / Z czego wynika fenomen i popularność zielonej kawy?

Z czego wynika fenomen i popularność zielonej kawy?

21 maja 2015

Na rynku produktów spożywczych jak i suplementów istnieje bardzo wiele środków zawierających rozmaite substancje powalające w szybki i łatwy sposób ograniczyć spożycie energii lub też zredukować tkankę tłuszczową. Producenci prześcigają się w coraz lepszych formułach i stosowanych technologiach produkcji, a także reklamach i opakowaniach, zapewniając wysoką skuteczność swoich preparatów, czy też produktów.

Woman measuring perfect shape of beautiful hips. Healthy lifestyles concept

Woman measuring perfect shape of beautiful hips. Healthy lifestyles concept

Swoistą nowością na polskim rynku oraz bezspornym numerem jeden na liście przeprowadzonych badań naukowych jest zielona kawa. O jej dobroczynnych właściwościach zgodnie mówią wszyscy. Zielona kawa jest zwykłą kawą, której nie poddano obróbce technologicznej, czyli tradycyjnemu paleniu. Stąd też bierze się jej charakterystyczna, mocno zielona barwa i jej korzystne działanie na organizm człowieka. Zielona kawa zasłynęła na całym świecie dzięki niezwykłemu badaniu przeprowadzonemu przez jej propagatora Mehmeta Oz, który to podzielił przypadkowe kobiety ze swojej widowni na dwie grupy o takiej samej liczebności. Jedna z nich miała spożywać zieloną kawę przez dwa tygodnie, podczas gdy druga spożywała placebo. Aż tak pozytywnego efektu badania nie spodziewał się nawet sam Oz. Wyniki wskazywały na utratę 1 kilograma masy ciała wśród kobiet przyjmujących placebo w porównaniu do grupy kontrolnej. Po tym eksperymencie, zielona kawa rozpowszechniła się na całym świecie jako środek o zbawiennym działaniu na redukcję masy ciała i wiele innych funkcji organizmu.
Właściwości zielonej kawy przypisuje się głownie obecnemu w jej ekstrakcie kwasowi chlorogenowemu. Jest on bardzo silnym antyoksydantem, zapobiega indukcji wydzielania glukozy po spożytym posiłku do układu krążenia. Poza tym chroni przez insulinoopornością, uwrażliwiając tkanki obwodowe na działanie insuliny, czyli zwiększając liczbę receptorów dla insuliny na ich powierzchni. Kwas chlorogenowy cechuje także działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Zielona kawa może być pomocna w takich problemach, jak:

  • uporczywy cellulit,
  • podwyższone ciśnienie tętnicze krwi,
  • wysokie stężenie cholesterolu we krwi,
  • nieprawidłowa praca wątroby będąca konsekwencją złej diety i nagromadzonych toksyn w organizmie,
  • nadmierne łaknienie i podjadanie,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • przewlekły stres.

Wnioskując z powyższych danych, zielona kawa jest świetnym produktem cechującym się wieloma dobroczynnymi właściwościami na organizm człowieka i może stać się przyszłością w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej i wspomagania odchudzania. Dobrym pomysłem jest połączenie spożywania zielonej kawy z dietą. W ten sposób znacząco wzmocnimy efekt odchudzający zarówno samej kawy, jak i stosowania diety. W związku z tym na rynku usług dietetycznych powstał portal internetowy DIETMAP.PL. Jest on odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi oraz pewnym ułatwieniem dla osób będących na diecie. DIETMAP oferuje szeroką gamę zdrowych diet wspomagających odchudzanie, dzięki czemu każdy znajdzie opcję odpowiadającą najbardziej wymagającym klientom. Do portalu powstała również aplikacja mobilna na telefony komórkowe, pozwalająca w łatwy i dogodny sposób zarządzać swoim indywidulanym planem żywieniowym w jakimkolwiek miejscu, w którym się znajdujesz. Pozwala to na szybkie zakupy, dogodny wgląd w następne dni planu i ułatwia trudny czas bycia na diecie. Dzięki DIETMAP odchudzanie staje się prostsze, wygodniejsze, a co najważniejsze skuteczne!

Więcej w kategorii Sport

siatkowka

Mecz Gwiazd Siatkówki

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki przy współpracy z Miastem Katowice oraz przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przygotowała wyjątkowe wydarzenie siatkarskie w 2016r. – MECZ POLSKA – RESZTA ŚWIATA czyli Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki.

:: Graj w baseball!