Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Years & Years w Polsce!

Years & Years w Polsce!

29 października 2018

Po premierze albumu „Palo Santo” Years & Years rozpoczął pracę nad promowaniem albumu i udał się w trasę koncertową, podczas której zespół wystąpi także w Polsce. Koncert odbędzie się już w przyszłym roku, a dokładnie 01 lutego 2019. Years & Years wystąpią jako headliner w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie.

Nowe-Years-YearsDziałalność Years & Years

Zespół tworzy ciekawy rodzaj muzyki elektronicznej, łączący ze sobą kilka nurtów, takich jak pop, rock oraz house. Grupa powstała w 2010 roku w Londynie, w Wielkiej Brytanii. W jej skład wchodzi trzech artystów: Mikey Goldsworthy, Emre Türkmen oraz Olly Alexander jako frontman. Kariera grupy zaczęła nabierać tempa w 2014 roku, kiedy to Years & Years wystąpili na wielu światowej rangi festiwalach, takich jak Lalitude czy Bestival. Zespół zagrał wówczas także jako support przed koncertem znanego artysty – Sam’a Smith’a.

Debiutacki „Communion”

Po bardzo owocnym pod względem działalności grupy roku 2014, kolejny rok przyniósł rozkwit kariery Years & Years. Zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Communion”, na którym znalazły się największe przeboje grupy, takie jak „King” czy „Desire”. Singiel „King” zajął pierwsze miejsce na liście przebojów UK Singles Chart. Oprócz znanych hitów, na krążku znalazły się także nowe utwory, tym razem w spokojniejszych tonacjach, jak chociażby utwór „Memo”. Do ogromnego sukcesu grupy przyczyniło się także zwycięstwo w plebiscycie BBC Sound of 2015. Dodatkowo zespół zagrał na scenach największych festiwali świata.

Krążek „Palo Santo”

„Palo Santo” to drugi krążek Years & Years, który trafił na sklepowe półki 6 lipca 2018 roku. Album promuje singiel zatytułowany „If you’re over me”. Album łączy w sobie wiele gatunków muzycznych pochodzących z różnych stron świata. Głównym nurtem muzycznym będącym inspiracją dla twórców stał się zdecydowanie nowatorski pop. Co ciekawe, inspirację zaczerpnięto także z dzieł science-fiction oraz z twórczości David’a Bowie’go, Prince’a czy samej Lady Gagi. Głównym tematem utworów są osobite przeżycia muzyków. Album powstał we współpracy z światowej sławy artystami takimi jak Kid Harpoon, Julia Michaels, Justin Tranter, Greg Kurstin, Steve Mac, Sarah Hudson czy Jessie Shatkin.

Zobacz szczegóły na https://ticketclub.pl/artysci/years-years-135/ .

Więcej w kategorii Wydarzenia

katowice

Tani nocleg w Katowicach? Co wybrać kiedy do Katowic przyjeżdżasz na koncert czy imprezę sportową?

Katowice to miasto, które słynie z organizacji wydarzeń na światową skalę. W popularnym Spodku odbywają się mistrzostwa w siatkówce czy impreza komputerowa Intel Extreme Masters, a w NOSPRze oraz na terenie strefy kultury miejsce mają najważniejsze koncerty, nic więc dziwnego, że do stolicy aglomeracji śląskiej przyjeżdżają turyści z całego kraju. Tylko gdzie mogą nocować?