Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Wypożyczalnia samochodów Katowice

Wypożyczalnia samochodów Katowice

25 maja 2017

Wypożyczanie samochodów staje się coraz popularniejsze – wypożyczają je już nie tylko podróżujący służbowo, ale i mieszkańcy danego miasta. Również coraz więcej firm decyduje się na wynajem samochodów na swoje potrzeby, zamiast kupować całą flotę. Czy faktycznie najem samochodów na cele prywatne i firmowe się opłaca? Co jest najważniejsze przy wyborze samochodu z wypożyczalni? Jeśli chcesz wiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

katowice

Nowoczesna wypożyczalnia samochodów

Katowice to jedno z polskich miast, które kojarzone jest z prężnym rozwojem firm działających w branży nowych technologii. Dlatego również wypożyczalnie działające w tym mieście powinny oferować samochody, które będą odpowiadały wymaganiom współczesnych klientów. Coraz więcej osób, ma świadomość tego jak ważne jest dbanie o środowisko, dlatego szuka dla siebie samochodów hybrydowych. Jednak aspekty ekologiczne, to nie jedyne zalety takich samochodów. Samochody tego rodzaju są stosunkowo tanie w eksploatacji, co szczególnie widać w jeździe po mieście. A dodatkowo duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Katowice wprowadzają udogodnienia dla takich pojazdów. Część parkingów jest dla nich dostępnych za darmo lub ustalana jest specjalna stawka. Takie właśnie samochody i wiele innych modeli można znaleźć w wypożyczalni Mirent Eco Car, dla której prowadzona jest strona internetowa mirent.pl.

Wynajem samochodów Katowice – na co zwracać uwagę?

Pierwsze, na co zwraca uwagę wielu klientów wypożyczalni samochodów to flota udostępniana dla klientów. Im szersza oferta firmy, tym mamy większą gwarancję tego, że znajdziemy samochód idealnie wpisujący się w nasze potrzeby. Dobre firmy wypożyczające samochody powinny oferować pojazdy różnych marek o różnym standardzie – od podstawowego, aż po samochody klasy premium. Wybierając samochód należy pamiętać o sprawdzeniu jego stanu technicznego. Wypożyczalnie powinna cały czas dbać o udostępniane klientom pojazdy – serwisować je i na bieżąco naprawiać pojawiające się usterki.

Kolejną istotną kwestią możliwość zarezerwowania samochodu zdalnie. A także dobry kontakt z pracownikami firmy. Dodatkowo, swoją uwagę warto zwrócić również na firmy, które mają siedziby w różnych miastach i pozwalają na zostawienie wynajętego samochodu w umówionym wcześniej miejscu – wówczas samochód po zakończeniu okresu najmu odbiera pracownik firmy.

Firma wynajmująca samochody powinna też przygotować dla swoich klientów różnorodne plany ofertowe. Najpopularniejsze są wynajmy krótkoterminowe – na kilka do kilkunastu dni. W ofercie firmy może znaleźć się również wynajem długoterminowy, na który z reguły decydują się przedsiębiorcy działający w obrębie danego miasta.

Co ciekawe, niektóre firmy wypożyczające samochody, po określonym czasie wyprzedają swoją flotę. Kupno samochodu z takiej oferty to bardzo ciekawa propozycja. Samochody z reguły są eksploatowane ok. 1-2 lat i są zadbane, co daje kupującemu pewność co do tego, w jakim stanie faktycznym kupuje samochód. Jest to zatem alternatywa dla kupowania na giełdach samochodowych lub w komisach.

Więcej w kategorii Wydarzenia