Dzielnica24.pl / Bogucice / Wypożycz rower w Strefie Kultury

Wypożycz rower w Strefie Kultury

1 lipca 2015

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

6Strefa Kultury cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem; nie tylko mieszkańcy Katowic biorą udział w licznych wydarzeniach organizowanych w NOSPR czy Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – Stąd też kolejna stacja rowerowa w mieście została usytuowana właśnie tutaj. Mam nadzieję, że również nasi goście w garniturach będą korzystali z tej wypożyczalni, chociażby tylko przemieszczając się między obiektami Strefy Kultury lub by dojechać do hotelu w przerwach między sesjami plenarnymi konferencji, które będą się tu odbywały – wyjaśnia nową lokalizację prezydent.

Katowice wzorem innych miast postawiły na automatyczne wypożyczalnie rowerowe. – Zmieniamy podejście do sposobu wypożyczenia jednośladu. Już nie jest potrzebny dowód osobisty – mówi Marcin Krupa. – Jest to działanie pilotażowe przed wprowadzeniem w przyszłym roku sieci wypożyczalni rowerowych w mieście, które będą zlokalizowane w miejscach generujących ruch, m.in. przy kampusach akademickich czy zielonych terenach rekreacyjnych – zapowiada.

Działania katowickiego magistratu są częścią większego projektu, którego celem jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z roweru. – Centrum Katowic jest trudnym miejscem dla rowerzystów. Musimy pogodzić ruch tramwajowy i pierwszy z rowerowym – przyznaje prezydent. – Dlatego od 26 czerwca dopuszczono przestrzeń 3 Maja i rynku do ruchu rowerowego. Niewątpliwie poprawi to jakość poruszania się jednośladami w centrum miasta – dodaje.

Prezydent poinformował również o koncepcji opracowanej przez zespół do spraw polityki rowerowej, w oparciu o którą zostaną przygotowane propozycje kolejnych dróg rowerowych. – Jesteśmy też na etapie wprowadzania strefy Tempo 30 – dodaje prezydent. – Jest przygotowany projekt organizacji ruchu z oznakowaniem. Czeka nas teraz proces przeprogramowania sygnalizacji świetlnej. To pierwszy etap wdrożenia Tempo 30. W przyszłości planuje się też wprowadzanie innych rozwiązań infrastrukturalnych ograniczających prędkość pojazdów w strefie.

Więcej w kategorii Bogucice

logo_katowice

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Bogucic

Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa zaprasza wszystkich mieszkańców Bogucic na otwarte spotkanie, które odbędzie się 29 czerwca 2015 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie”

:: Baseball dla dzieci

:: XXIV Dni Bogucic

:: Zagraj na Bukowej