Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Wynajmij drukarkę zamiast kupować

Wynajmij drukarkę zamiast kupować

6 grudnia 2017

Dla wielu firm koszt zakupienia nowej drukarki lub kopiarki stanowi znaczne obciążenie budżetu. W dodatku spora część menedżerów i kierowników nie dysponuje narzędziami, które mogą w prosty sposób kontrolować poziom wydruków w przedsiębiorstwie. To natomiast zazwyczaj przekłada się na zwiększone wydatki. Niewątpliwie znaczna liczba firm na Śląsku i w Katowicach boryka się z podobnymi problemami.

 

1Oszczędności dla firmy

Rozwiązanie tych problemów jest dość proste. Coraz więcej firm zajmujących się dystrybucją drukarek lub kopiarek proponuje swoim klientom usługę wynajmu lub dzierżawy takich urządzeń. Na czym polega taka usługa? Najczęściej klient zawiera z dostawcą umowę na określony czas; działa to niemal identycznie jak w firmach leasingowych lub przy abonamentach telefonicznych. Okres trwania takiej usługi zaczyna się zazwyczaj od dwunastu miesięcy, niemniej w zależności od rodzaju zamówienia można wynegocjować bardziej elastyczny okres współpracy. Wynajmując drukarkę lub kopiarkę klient nie ponosi żadnego kosztu związanego z zakupem urządzenia. Niewątpliwie zastosowanie takiego rozwiązania przynosi spore oszczędności dla prowadzonej działalności gospodarczej.

Za co płacisz?

Kwoty, które musi zapłacić klient zwykle uzależnione są od rodzaju i warunków zawartej umowy. Interesującym rozwiązaniem jest koszt oparty na ilości wydrukowanych stron. Zaletą takiego rozwiązania są jasne zasady współpracy – po prostu klient doskonale wie, za co naprawdę płaci. Dzięki temu może też odpowiednio dostosować poziom liczby wydruków w swojej firmie i biurze. Wśród dostępnych ofert znajdziemy i takie, w których koszt wydruku jednej strony zaczyna się już od 3 groszy.

Na czym oszczędzasz?

Przede wszystkim, o czym wspomniano powyżej, klient nie ponosi kosztu zakupu nowego urządzenia. W zamian za to jego wynajem drukarki i kopiarki jest zwolniony z konieczności ponoszenia opłat za serwis techniczny. Nie musi również kłopotać się o wydatki związane z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek i kopiarek, bowiem w poszczególnych umowach dzierżawy te koszty najczęściej leżą po stronie dostawcy. Najczęściej jedynym wydatkiem ponoszonym przez klienta (poza oczywiście kwotą abonamentu) jest zakup papieru. Prawda, że proste?

Pełna kontrola nad kosztami wydruków

Według badań Ipsos dla eGospodarka.pl, statystyczny pracownik biura w sektorze publicznym drukuje 35 stron dziennie, natomiast jego odpowiednik w sektorze prywatnym – 38 stron każdego dnia. Teoretycznie liczby te nie robią wrażenia, jednak po zsumowaniu okazuje się, że miesięcznie jedna osoba potrafi wydrukować nawet 800 stron. Oznacza to, że rocznie jeden pracownik „kosztuje” swojego pracodawcę aż 19 ryz papieru. Zdziwisz się, w jaki łatwy sposób można zapanować nad takimi sytuacjami. Firmy oferujące wynajem (lub dzierżawę) mogą dołączyć do sprzętu także specjalistyczne programy, które pozwolą na pełną kontrolę nad kosztami wydruków w biurze. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań, menedżerowie otrzymują przystępne raporty, wyszczególniające na przykład wydruki każdego użytkownika, liczbę wydruków na dział czy wskazujące, który departament generuje największe koszty wydruku i kopiowania. Zastosowanie takiego rozwiązania, w połączeniu z korzystną umową wynajmu lub dzierżawy drukarki i kopiarki może być odpowiedzią na Twoje problemy i źródłem sporych oszczędności w Twojej firmie.

Więcej w kategorii Wydarzenia