Dzielnica24.pl / Inwestycje / Wynajęcie kontenera na gruz. Kiedy warto?

Wynajęcie kontenera na gruz. Kiedy warto?

13 listopada 2020

Usunięcie gruzu wcale nie musi być skomplikowaną procedurą. W pozbyciu się tego odpadu po budowie, remoncie lub wyburzeniu pomagają firmy, które świadczą usługę wynajmu kontenerów. Kiedy warto skorzystać z ich usług?

70

Kiedy warto zamówić kontener na gruz?

Kontenery na gruz to pojemniki, które można wynająć w firmach zajmujących się wywozem odpadów. Swoje usługi kierują zarówno do klientów biznesowych, na przykład do przedsiębiorstw budowlano-remontowych, jak i dla osób prywatnych.

W kontenerze na gruz można umieścić:

  • gruz jednolity, na przykład ceglany, betonowy

  • gruz mieszany, czyli różne typy gruzu

Firmy mogą przyjąć także innego rodzaju odpadki, między innymi materiały izolacyjne, papę, meble i inne gabaryty, odpadki po sprzątaniu piwnicy, strychu, mieszkania. Gdy kontener zostanie zapełniony lub po dacie jego odbioru firma przyjeżdża na miejsce i zabiera go, a następnie odpowiednio utylizuje odpadki. Dzięki temu nie trzeba zajmować się tym samodzielnie – to duża oszczędność czasu i pracy.

Kontener na gruz – różne pojemności do wyboru

Klientom chcącym zamówić wynajem kontenera na gruz w Gliwicach – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-gliwice wiele firm udostępnia taką opcję. Firmy dostarczające kontenery proponują je w różnych pojemnościach do wyboru. Najmniejsze kontenery mają pojemność paru metrów sześciennych do nawet ponad 35 metrów sześciennych. W doborze kontenera pomoże firma. Na najcięższe odpadki, w tym na gruz, wybiera się kontenery o mniejszej pojemności. Największe kontenery przeznaczone są na odpady lekkie, na przykład na materiały izolacyjne. Warto też zaznaczyć, że przy mniejszych remontach dostępne są na wynajem tak zwane big bagi, czyli worki na gruz.

Ile trzeba zapłacić za wynajem kontenera na gruz?

Koszty związane z wynajęciem kontenera na gruz obejmują zarówno usługę jego wypożyczenia, jak i utylizacji niepotrzebnych odpadków. Koszty rozpoczynają się od około 500-650 złotych w zależności od wybranej firmy, zamówionego kontenera oraz od cennika firmy. Informacje o kosztach można znaleźć na stronach internetowych firm wywożących odpadki lub uzyskać je podczas kontaktu telefonicznego.

Jak zamówić kontener na gruz pod dany adres?

Gdy konieczny jest wywóz gruzu Gliwice pozwalają na zamówienie kontenera bezpośrednio pod adres wskazany przez klienta. W tym celu należy skontaktować się z firmą – można zrobić to telefonicznie, ale niektóre z firm umożliwiają również złożenie zamówienia online. Podczas zamawiania kontenera na wynajem należy podać jego pojemność, a także adres, pod który ma zostać dostarczony. Pracownik firmy może także udzielić dodatkowych informacji, na przykład o kosztach usługi, terminie odbioru kontenera.

Więcej w kategorii Inwestycje