Dzielnica24.pl / Dądrówka Mała / Wojna pseudokibiców

Wojna pseudokibiców

15 stycznia 2013

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwunastu pseudokibiców, którzy uczestniczyli w sobotniej bójce. Siedmiu z zatrzymanych już usłyszało zarzuty, o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Policja12 stycznia około 11.30 policjanci zabezpieczali mecz sparingowy pomiędzy drużynami Rozwoju Katowice i Ruchu Chorzów, który odbywał się na stadionie MOSIR przy ulicy Siwka. W trakcie imprezy funkcjonariusze uzyskali informację o odbywającej się bójce tzw. "ustawce" pomiędzy pseudokibicami Ruchu Chorzów, GKS Katowice, Górnika Zabrze i Banika Ostrawa.

Policjanci namierzyli rozruchy w rejonie ogródków działkowych „Radość” przy ulicy Budowlanej. Funkcjonariusze zatrzymali 12 uczestników zadymy w tym jednego nieletniego. Pięciu mężczyzn, z uwagi na odniesione obrażenia, wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Uciekający bandyci porzucili 21 samochodów, którymi przyjechali na ustawkę.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Siedmiu podejrzanych w wieku od 20 do 30 lat – pseudokibiców chorzowskiej drużyny już usłyszało zarzuty udziału w bójce. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nadzorujący śledztwo prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory, poręczenia majątkowe w kwocie po 500 złotych i zakazy stadionowe. O losie nieletniego zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Więcej w kategorii Dądrówka Mała

Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci ulicami Katowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tysiące osób kolędowało w barwnym pochodzie, a podczas przemarszu tradycyjnie zostały odegrane sceny z Ewangelii.