Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Własny domek letniskowy

Własny domek letniskowy

3 października 2017

Domek letniskowy to naprawdę doskonały pomysł niezależnie od tego, czy jest się singlem, czy też ma się dzieci.

 

domekZalety domku letniskowego

Jakie są jego zalety? Przede wszystkim nie trzeba ciągle jeździć do pensjonatów, w których noclegi kosztują i to zazwyczaj niemało. Mając swój domek, można w każdej chwili zdecydować się na wyjazd, zrezygnować z niego nawet na godzinę przed, przyjmować tam gości itp. Taki domek to okazja do odpoczynku od szarej codzienności, zgiełku, miasta. Jednocześnie należy oczywiście mieć świadomość tego, że nie jest to aż taka prosta sprawa, bowiem najpierw trzeba zadbać o wiele kwestii.

Wszystko, co potrzebne

Przede wszystkim musimy kupić działkę lub wynająć, wydzierżawić, a później trzeba pomyśleć o jakimś domku. Popularne są np. domki typu holenderskiego, ale urokliwie wyglądają również te drewniane. Możliwości jest wiele. Kolejny krok to zadbanie o wodę oraz prąd. Czasami bez problemu można podłączyć się do jakiegoś ujęcia oraz linii, ale nie zawsze jest to możliwe. Wówczas trzeba pomyśleć np. o wykopaniu własnej studni. Jeśli zaś chodzi o prąd to doskonałym rozwiązaniem są agregaty prądotwórcze oraz generatory prądu. Istotną kwestią jest również szambo. Poradzenie sobie z nim można zlecić jakiejś firmie, ale istnieje również możliwość zakupienia pompy do szamba. Istnieją różne rodzaje pomp, jedne posiadają wirownik, inne rozdrabniacz. Wiele osób twierdzi, że właśnie ten drugi rodzaj jest najlepszy. Warto wiedzieć, że z takiej pompy można skorzystać również w przypadku posiadania zbiornika wodnego i chęci pozbycia się brudnej wody.

Oprócz tego należy pamiętać, aby w domku letniskowym mieć zawsze przy sobie wszystkie niezbędne narzędzia, typu młotek, wiertarka, klucze w różnych rozmiarach itp. Usterki zdarzają się często, a nie każdy ma tuż obok sąsiada, który może pomóc i poratować narzędziami. Warto również zaopatrzyć się w grilla, przygotować specjalne miejsce na ognisko. Oczywiście nie można codziennie żywić się tylko grillowanymi potrawami, toteż dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w butlę gazową i przynajmniej prymitywną kuchenkę. Można na niej ugotować przecież wszystko.

Istotną kwestią jest też oświetlenie. Nocą może być naprawdę ciemno, zwłaszcza jeśli mamy domek gdzieś w lesie lub bezludnej okolicy. Warto zatem zamontować latarenki tuż przed naszym domkiem, a i w środku oświetlenie powinno być wysokiej jakości. Warto także zainwestować w alarm antywłamaniowy, gdyż takie domki są często atrakcyjnym i kuszącym kąskiem dla potencjalnych złodziejów. Niektórzy decydują się też na zamontowanie kamerki.

Więcej w kategorii Wydarzenia