Dzielnica24.pl / Edukacja / Wielkogabarytowe odpady – kto świadczy usługi odbioru?

Wielkogabarytowe odpady – kto świadczy usługi odbioru?

13 września 2018

Wywóz odpadów wielkogabarytowych, czyli takich, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpadki, stanowi duży problem. Składowanie śmieci gabarytowych jest trudne, szczególnie w przypadku mieszkańców budynków wielorodzinnych, a wyniesienie ich do zwykłego śmietnika nie wchodzi w grę. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się odbiorem i wywozem śmieci ponadgabarytowych.

wywoz-gabarytow-lodzOdbiór odpadów wielkogabarytowych – komu zlecić?

Wywozem gabarytów (więcej info: http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/) powinna zająć się wyłącznie firma, która jest do tego przygotowana i posiada odpowiednie uprawnienia. Profesjonalne przedsiębiorstwo dysponuje specjalistycznym sprzętem, takim jak kontenery na śmieci gabarytowe, worki typu big bag, ciężarówki lub inne maszyny. Ma także dostęp do zabezpieczonego miejsca składowania odpadów wielkogabarytowych i dysponuje nowoczesnymi metodami ich sortowania, recyklingu i utylizacji. Tylko korzystając z usług takiej firmy, można mieć pewność, że przy wywozie śmieci wielkogabarytowych nie zostanie zagrożone środowisko naturalne.

Jak wygląda wywóz gabarytów?

Odbiór odpadów, szczególnie tych wielkogabarytowych, jest specjalnie organizowany przez zajmujące się tym firmy. Zazwyczaj w dużych miastach, takich jak Łódź, w przypadku osiedli z budynkami wielorodzinnymi wywóz śmieci jest ustalany regularnie, w umówione dni miesiąca, podczas których do dyspozycji mieszkańców zostają podstawione specjalne kontenery na odpady gabarytowe. Mieszkańcy mogą korzystać z kontenerów, wrzucając do nich wszystkie śmieci, spełniające kryteria odpadów wielkogabarytowych. Po zapełnieniu kontenera lub minięciu wyznaczonego czasu, kontenery z zawartością są zabierane przez świadczącą usługi firmę za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego sprzętu. Śmieci są wywożone do odpowiednio zabezpieczonego miejsca składowania, gdzie są poddawane właściwej segregacji i utylizacji. Korzystanie wyłącznie z usług profesjonalnej firmy jest gwarancją, że podczas całego procesu nie zostanie zagrożone środowisko naturalne.

Wywóz śmieci gabarytowych – co można wrzucić do kontenera?

Do kontenera na odpady wielkogabarytowe można wrzucać tylko określoną grupę śmieci. Należą do nich:

– meble,

– wózki i duże zabawki,

– dywany i wykładziny,

– duże opakowania i skrzynie,

– opony,

– duża armatura (np. wanny).

Nie powinno się wrzucać gruzu ani innych odpadów budowlanych, których wywóz należy zamówić oddzielnie. Nie można także umieszczać tam sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wymagającego osobnej utylizacji.

Wywóz odpadów budowlanych – pozbądź się problemu po remoncie

Wywóz odpadów budowlanych to oddzielna usługa – w przypadku problemu ze składowaniem gruzu, elementów stolarki i innych pozostałości po remoncie powinno się zamówić przeznaczony do odpadów tego typu kontener. Dostępne są wersje o różnej pojemności, co pozwala dostosować usługę do swoich potrzeb i pozbyć się wszystkich zalegających na działce odpadów budowlanych.

Więcej w kategorii Edukacja

39-afterweb-pozycjonowaniestron

Unikaj błędów w marketingu internetowym. SEO to prosta droga do zarabiania przez sieć!

Reklama w internecie rządzi się swoimi prawami. Bez specjalistycznej wiedzy oraz bez wsparcia odpowiednich narzędzi do analizy i kontroli ruchu będzie Ci ciężko przebić się przez konkurentów. Wciąż zauważalna większość przedsiębiorców decyduje się na budżetowe rozwiązanie i prowadzi samodzielnie swoją kampanię na pozycjonowanie stron internetowych czy Google Ads. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jakich błędów musisz unikać, aby móc liczyć na wysokie pozycje i zarobki? Odpowiadamy na to pytanie w tym artykule!