Dzielnica24.pl / migawki / Wielkie Rodzinne Czytanie – wesoła zabawa w krainie książki

Wielkie Rodzinne Czytanie – wesoła zabawa w krainie książki

21 listopada 2016

W najbliższą sobotę tj, 26 listopada Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Jordana zmieni się w oazę czytelnictwa oraz rodzinnej rozrywki za sprawą imprezy „Wielkie Rodzinne Czytanie”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wielka Liga”, miasto Katowice, Wydział Teologiczny i Partnerów.

wrc-fb_post-reklamowyWydarzenie inauguruje katowicką edycję Wielkiej Ligi Czytelników – ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. W tym roku, w Katowicach, projekt ten jest poszerzony o przedszkola i szkoły gimnazjalne.

Ideą przewodnią jest promowanie czytelnictwa, które wywiera wielki i pozytywny wpływ na rozwój, wyobraźnię i edukację dziecka, a bywa tak często wypierane przez mniej wartościowe formy spędzania wolnego czasu.

Czytanie dla organizatorów konkursu to nie tylko sposób na zdobywanie informacji i niezbędna forma przyswajania wiedzy – jest ono przede wszystkim wspaniałą zabawą. Stowarzyszenie „Wielka Liga” pokazuje czytanie, które nie tworzy oderwanych od rzeczywistości outsiderów, ale silne i radosne więzi międzyludzkie. Wspólna lektura ma łączyć  rodzinę, integrować szkoły i tworzyć klimat zdrowej rywalizacji czytelników sprawdzających swoją wiedzę z lektury w czasie quizów i zabaw. Wielkie Rodzinne Czytanie to doskonały przykład takiej aktywności. Najmłodsi, a także bardzie dojrzali uczestnicy (brać udział mogą przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a także liceów wraz z rodzinami) wezmą udział w czytaniu, quizach oraz zabawach, grach, warsztatach rodzinnych. W programie imprezy przewidziano czytanie, występy artystyczne dzieci, wspólne rodzinne śpiewanie oraz losowanie cennych nagród.

Rejestracja na stronie www.katowice.wielka-liga.pl lub w dniu imprezy w punkcie rejestracyjnym na miejscu (Katowice, Wydział Teologiczny UŚ, ul. Jordana).

 

wl_plakata4_wielkie-czytanie_poprawki

 

 

 

Więcej w kategorii migawki

stal-kwasoodporna-w-instalacjach

Stal kwasoodporna w instalacjach przemysłowych

Specjalistyczne instalacje są wykorzystywane w niemal każdej gałęzi przemysłu. Wykorzystywane do ich budowy elementy armatury przemysłowej są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników, dlatego powinny cechować się wysoką odpornością i wytrzymałością. Z tego względu takie części instalacji, jak rury, są wykonywane ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej.