Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Wakacyjne kino w Parku Kościuszki

Wakacyjne kino w Parku Kościuszki

5 sierpnia 2013

Po raz pierwszy w Parku Kościuszki od 11 sierpnia przez kolejne niedziele miesiąca Miasto Katowice i Stowarzyszenie Inicjatywa zapraszają na plenerowe pokazy filmowe.

Wakacyjne kino w parku kościuszkiBędzie można zobaczyć „Iluzjonistę” z intrygującym Edwardem Nortonem, osławionego „Autora Widmo” oraz francuską komedię „Czyja to kochanka?”. Lekki, a jednocześnie niebanalny repertuar zapewni doskonałą rozrywkę dla wszystkich spędzających wakacje w mieście. Pokazy odbędą się w okolicach wieży spadochronowej. Można zabrać składane krzesełka i kocyki – na pewno się przydadzą.
Start o godzinie 21.00, wstęp wolny.

11.08.2013, godz. 21.00
Autor widmo

Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2010, 128'
Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Robert Harris, Roman Polański
Obsada: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Kim Cattrall
Mocna pozycja w dorobku Polańskiego. Kiedy były premier Wielkiej Brytanii zostaje wysłany na przymusowe wakacje, postanawia spisać swoją historię. Korzysta przy tym z usług ghostwritera – osoby użyczającej swego talentu pisarskiego, która pisze za kogoś, a następnie nie ujawnia nazwiska. Pierwszy zatrudniony przez niego autor widmo ginie w tajemniczych okolicznościach. Drugi Duch musi się zmierzyć z tajemnicami 10 Downing Street. Dowie się także wiele na temat życia polityków, a także istoty sprawowania władzy.
„Autor widmo” to polityczny thriller najwyższych lotów.

18.08.2013, godz. 21.00
Czyja to kochanka?

Francja 2006, 85'
Reżyseria: Francis Veber
Scenariusz: Francis Veber
Obsada: Daniel Auteuil, Gad Elmaleh, Kristin Scott Thomas
Komedia romantyczna a la francais reżysera znanego z „Pechowca”. Milioner wpada w tarapaty za sprawą swojego romansu z topmodelką, a właściwie pewnego przypadkowego zdjęcia, na którym uwieczniono go z kochanką. Kariera i małżeństwo bogacza wiszą na włosku, ponieważ pieniądze i pozycję w biznesie zawdzięcza swojej pięknej i inteligentnej żonie. Wiarołomca nie traci jednak rezonu i wpada na szatański pomysł. Na zdjęciu poza nim i topmodelką znajduje się parkingowy – wystarczy tylko przekonać wszystkich, że to jego kochanka. Czy plan się powiedzie?

25.08.2013, godz. 21.00
Iluzjonista

USA 2006, 110'
Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Neil Burger
Obsada: Edward Norton, Jessica Biel, Paul Giamatti
Młody chłopiec pochodzący ze wsi zakochuje się w pięknej księżniczce. Rodzice skutecznie rozłączają zakochanych, a dziewczyna zostaje przeznaczona królowi. Po 15 latach para spotyka się w Wiedniu, jednak ubogi syn stolarza jest już wielbionym przez wszystkich iluzjonistą.
Film to nie tylko historia miłosna – to także opowieść o czarach, intrygach, manipulowaniu ludźmi i o władzy nad tłumem. Uwagę przykuwa bajkowa sceneria: miasto jak ze starych fotografii, dopracowana scenografia i świetnie użyte efekty specjalne. Na ekranie hipnotyzujący Edward Norton i czarująca Jessica Biel.

 

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.