Dzielnica24.pl / Edukacja / Tanie podręczniki to jeden pozytywów kupowania przez internet

Tanie podręczniki to jeden pozytywów kupowania przez internet

7 lipca 2015

We wrześniu naukę na kolejnym szczeblu rozpocznie około 5,5 mln uczniów. Dla ich rodziców wiąże się to ze sporymi wydatkami. Jak wskazują dane sondażowe, skompletowanie całego potrzebnego dziecku wyposażenia może pochłonąć ok. 1200 zł.

girl-791879_640Źródło sporych oszczędności na wyprawce

Prawie połowę tej kwoty stanowią książki. To one są podstawowym narzędziem pracy ucznia. To z nich zdobywa on wiedzę, nabywa umiejętności. Ich zakup jest więc priorytetem. Inne rzeczy kupuje się wedle uznania. Mimo to łączna kwota związana z wydatkami szkolnymi robi wrażenie, ponieważ – jak podaje CBOS – dochodzi do 1200 zł.

Nie wszyscy rodzice mają takie pieniądze. Część musi się zapożyczyć, by wyposażyć dziecko w podręczniki, przybory, pomoce naukowe, odzież i ubranie. By uniknąć kłopotów finansowych, coraz więcej rodzin kompletuje wyprawkę przez internet. To właśnie tam można znaleźć tanie podręczniki.

Liczba kupujących książki do szkoły przez internet wzrasta z roku na rok. Trudno się temu dziwić. Księgarnie internetowe oraz należące do wydawców edukacyjnych sklepy online oferują niższe ceny niż tradycyjne punkty.

Poza tym dają dość spore rabaty. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ najlepsze ceny zwykle obowiązują na początku wakacji. Im bliżej roku szkolnego, tym drożej. Dla jest jest to sygnał, by nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Pod koniec sierpnia pojawia się nerwówka. Księgarnie nie wyrabiają się z zamówieniami. Wydawcy nie nadążają z drukiem. Wówczas tanie podręczniki znikają w mgnieniu oka…

Inny sposób na to, by kupić książki do podstawówki czy gimnazjum taniej, jest złożenie zamówienia grupowego. Tłumaczy się to efektem skali. Im większe zamówienie, tym niższa jest cena jednostkowa egzemplarza. To dobre rozwiązanie dla szkół. Mogą z niego również skorzystać rodzice. Muszą się tylko porozumieć między sobą. Ułatwia to internet.

Zakupy podręczników online pod wieloma względami są bardzo wygodne. Po pierwsze, nie trzeba wychodzić z domu. Po drugie, nie trzeba dźwigać.

Po trzecie, wiele księgarń internetowych udostępnia klientom inteligentną wyszukiwarkę gotowych zestawów. Wystarczy tylko sprecyzować szkołę i klasę, a system sam wskaże obowiązujący dla jej ucznia zestaw podręczników (wcześniej jest to przedmiotem uzgodnień wydawcy czy dystrybutora z dyrekcją i nauczycielami prowadzącymi).

Oprócz książek uczeń potrzebuje też całej gamy przyborów. Chodzi m.in. o zeszyty, długopisy, plecaki, piórniki, kredki, przybory do geometrii.

Z nimi sprawa nie jest już tak jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, co obejmie taka wyprawka. W zależności od przyjętych założeń taniej może być w sklepie wielkopowierzchniowym albo w sklepie internetowym. W związku z tym warto monitorować ceny i śledzić informacje od dostawców.

Niekiedy szkolna wyprawka obejmuje też sprzęt elektroniczny. Dziś laptop, tablet czy smartfon może być nie tylko narzędziem rozrywki i komunikacji, ale też efektywnej nauki. Niektóre szkoły zastąpiły tanie podręczniki właśnie takimi urządzeniami. Zdecydowały nie tylko względy praktyczne. Elektroniczne sprzęty pozwalają uatrakcyjnić lekcje, dzięki czemu uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę i nie nudzą się w trakcie zajęć.

Więcej w kategorii Edukacja

yui

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę kupując?

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo ważny. Taki sprzęt powinien być nie tylko ładny, odporny na zabrudzenia i wytrzymały, ale ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo naszemu maluchowi. Jaki wybrać wózek dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?