Dzielnica24.pl / Wełnowiec - Józefowiec / Świąteczny kiermasz w SP 17

Świąteczny kiermasz w SP 17

28 stycznia 2019

Grudzień kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Poprzedzają je różne artystyczne działania, których efekty końcowe można było podziwiać na dorocznym kiermaszu szkolnym. W tym roku pieniądze przeznaczamy na wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowe pozycje książkowe. Kiermasz odbył się 18 grudnia. W holu ustawiono odświętnie nakryte stoliki, przy których zasiedli goście. Mogli oni spróbować doskonałych wypieków przygotowanych przez uczniów wszystkich klas, napić się kawy lub herbaty i przyłączyć się do chóru szkolnego śpiewającego kolędy. Sprzedawano ciasta, znakomity chleb ze smalcem, domowe wyroby naszych mam.

Cały korytarz stał się oknem wystawowym, gdzie można było podziwiać i kupować świąteczne słoiki, ozdoby na choinkę, kartki z życzeniami. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a goście wyszli w bardzo dobrych humorach.

W szkole przy ulicy Józefowskiej można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce i spotkać się ze świętym Mikołajem.

Więcej w kategorii Wełnowiec - Józefowiec

stulecie004

Uroczystości z okazji 100-lecia Niepodległości

0 PAŹDZIERNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 17 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE ZE 100 – LECIEM NIEPODLEGŁOŚCI, KTÓRYCH WSPÓŁORGANIZATOREM BYŁ ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI ORAZ JEDNOSTKA POMOCNICZA NR 11 WEŁNOWIEC – JÓZEFOWIEC. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą świętą w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych, w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz delegacje klas wraz […]

:: Pożegnanie lata