Dzielnica24.pl / Koszutka / Startuje przystanek Kosmos

Startuje przystanek Kosmos

5 lipca 2013

Podczas wakacji nigdzie nie zamierzamy się spieszyć. Na zielonej trawie hołdujemy lokalnym gustom i nie schlebiamy światowym trendom. Rozmyślnie marnotrawimy z przyjaciółmi czas na przyjemności. Całkowicie bez kompleksów prezentujemy smaki lokalnej kuchni popularnej, przedstawiamy śląskich projektantów, pokazujemy francuskie kino, gramy w kule (boule)… piknikujemy, plotkujemy i oddajemy się „nicnierobieniu”. W każdy piątek i sobotę zapraszamy do nas – spotykamy się na skwerze za Kinem Kosmos.

przystanek kosmos czyli projekcje pod chmurkąTradycja kulturalnych przystanków jest dość bogata. Mieliśmy Przystanek Alaska, Przystanek Olecko, Przystanek Gołdap… Alternatywę dla nich postanowiły podczas wakacji stworzyć Kino Kosmos, Geszeft i Steria Polska. Nazywa się Przystanek Kosmos. Wszak z każdego krańca KZK GOP-u można tu dojechać bez większych trudności – wystarczy sprawdzić trasę, wpisując w wyszukiwarkę jako punkt docelowy „Przystanek Kino Kosmos”. To właśnie tutaj, przy ul. Morcinka, na placu na tyłach kina w każdy piątek i sobotę wakacji będzie łączyć się ze sobą plenerowe kino, lokalna kuchnia popularna oraz produkty śląskich projektantów.

PO PIERWSZE: KINO. Sielskie, francuskie kino pod gwiazdami – niezwykle przyjemne dla oka, ucha i zrównoważonego stanu umysłu. Na ekranie pojawią się Audrey Tautou, Emmanuelle Seigner, Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Gérard Depardieu, Daniel Auteil i Louis de Funès! Przed nami 9 niezwykłych filmów:

05.07 AMELIA

12.07 PECHOWIEC

19.07 FRANTIC

26.07 8 KOBIET

02.08 PLOTKA

09.08 NIEBO NAD PARYŻEM

16.08 COCO CHANEL

23.08 ŻANDARM W NOWYM JORKU;

30.08 film wybrany w głosowaniu widzów (do wyboru: MIŁOŚĆ – NIE PRZESZKADZAĆ, ŻONA DOSKONAŁA oraz KOBIETA NA MARSIE, MĘŻCZYZNA NA WENUS).

W lipcu startujemy o 21:30, w sierpniu o 21:00. Wstęp na każdy z seansów jest bezpłatny,
w razie niepogody przenosimy się do wnętrza kina.

PO DRUGIE: CAFÉ STERIA. Strefa mocy wynikająca z frankofońskich zakusów zaprzyjaźnionej
z Kosmosem Sterii Polska, która postanowiła rozbić obóz na Przystanku Kosmos. To właśnie tutaj jemy ciastka (nie tylko francuskie), pijemy hektolitry kawy (bez fusów) i w całej okazałości stajemy się… francuskimi pieskami. Nie obce są nam hasła wolności, równości, braterstwa
i ewidentnie bawią nas francuskie stereotypy. Zagłębiamy się we francuskojęzyczną lekturę, gramy w boule (po naszemu: kulki), kometkę, rozmawiamy o pracy, w której posługujemy się znajomością języka francuskiego, a przede wszystkim ćwiczymy samogłoski, by
w końcu posiąść wiedzę ostateczną i odpowiedzieć na pytanie: ile tak naprawdę istnieje wersji wymawiania samogłoski „e”?

PO TRZECIE: GESZEFT. Nowa, jeszcze gorąca miejscówka przy Morcinka 23-25 prowadzona przez chłopaków z KATO eksploduje nie tylko dobrymi produktami, ale i bezczelnie wychodzi w przestrzeń. A wraz z Geszeftem pojawiają się na zielonej trawie lokalne produkty, śląskie marki, projektanci i producenci z krwi i kości. Będzie więc można nie tylko dotykać, próbować, przymierzać, negocjować cenę, ale i dyskutować, opiniować i inspirować (się). Co piątek pod wieczór maszkiecimy lokalne produkty, a w każdą wakacyjną sobotę spotykamy z najciekawszymi i bezkompromisowymi projektantami mody, sztuki i tego wszystkiego, co nas bawi, cieszy i zadowala. Geszeft mo recht!

Więcej w kategorii Koszutka

Koncert_Fantazja_Polska_3.05

„Fantazja polska”

– koncert z okazji rocznicy święta 3 maja i 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.