Dzielnica24.pl / migawki / Słonecznik Patrol rusza w Katowice

Słonecznik Patrol rusza w Katowice

29 lipca 2015

6 000 sadzonek słoneczników trafi do mieszkańców Katowic. W piątek w miasto wyruszy Słonecznik Patrol, akcja promująca 150-lecie Katowic.

slonecznikSpecjalnie oznaczony samochód dostawczy stanie po raz pierwszy w piątek 31 lipca o godz. 14 na katowickim Rynku (w części przed Skarbkiem). Na wszystkich chętnych do przygarnięcie słonecznika będzie czekać 2 000 sadzonek.
Następnego dnia Słonecznik Patrolu należy wypatrywać na os. Tysiąclecia i ulicach Wełnowca. Kwiaty będą rozdawane także w następne weekendy sierpnia w kolejnych katowickich dzielnicach, m.in. Nikiszowcu, os. Witosa, Ligocie czy Piotrowicach.

Słonecznik był jednym z symboli Katowic podczas starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Teraz będzie przypominać mieszkańcom o 150-leciu miasta, którego główne obchody będą miały miejsce w dniach od 10 do 13 września. Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, organizator akcji, zaprasza wszystkich, którzy przygarną słonecznik, do przesyłania zdjęć kwitnących słoneczników. Dla autorów najładniejszych zdjęć przewidziane są nagrody.

Więcej w kategorii migawki

1-3

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA DZIECIĄTKO Z NASZEGO OSIEDLA WITOSA.

W imieniu mamy Amelki zwracamy się o pomoc do wszystkich mieszkańców osiedla Witosa, dzielnicy Załęża oraz ludzi dobrej woli, którzy pragną wspomóc przelaniem złotówki dla dzielnej Amelki. Kochani – Uśmiech dziecka dla rodzica jest najważniejszy, a każdy z nas ma dzieci i pragnie szczęścia dla naszego maluszka. Wspomóżmy zbiórkę, tą jedną symboliczną złotówką, którą możemy […]