Dzielnica24.pl / Janów - Nikiszowiec / Searsowie w Polsce – spotkanie dla rodziców

Searsowie w Polsce – spotkanie dla rodziców

4 października 2013

Spotkanie z Williamem i Martą Searsami, pediatrą i pielęgniarką, propagatorami „rodzicielstwa bliskości” odbędzie się we wtorek 8 października 2013 r. o godz. 17.30 w Dziale Etnologii Miasta – Oddziale Muzeum Historii Katowic (ul. Rymarska 4, Katowice-Nikiszowiec)

Martha i William Searsowie spotkanie dla rodziców Martha i William Searsowie to twórcy nurtu zwanego rodzicielstwem bliskości. Ci znani i cenieni autorzy książek i poradników dla rodziców wezmą udział w Konferencji Bliskości w Warszawie, która odbędzie się 5 października br. Odwiedzą także Katowice i Nikiszowiec, gdzie spotkają się ze śląskimi rodzicami. Poruszone zostaną takie tematy jak:

  • rozwój samodzielności a bliskość,
  • współczesne rodzicielstwo – wyzwania i wybory,
  • czy bliskość z mamą jest równoważna bliskości z tatą?

Wizyta tych znanych w świecie pediatrów jest doskonałym wstępem do wystawy czasowej „Powijaki, chusty, wózki. Wielkie podróże małego człowieka”, która będzie eksponowana w Dziale Etnologii Miasta od 27 listopada 2013.

Organizatorami spotkania są: Wydawnictwo Mamania i Muzeum Historii Katowic.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Powijaki, chusty, wózki. Wielkie podróże małego człowieka, realizowanego przez Muzeum Historii Katowic, a obejmującego także ekspozycję, spotkanie tematyczne i inne. Szczegóły na www.mhk.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Wstęp WOLNY

Więcej w kategorii Janów - Nikiszowiec

Kobieta odświętna, czyli Ślązaczka w stroju ludowym

Wystawa trwa od 6 marca do 8 czerwca br. w Dziale Etnologii Miasta – Oddziale Muzeum Historii Katowic.

:: Odpust u babci Anny