Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Sale konferencyjne w Katowicach – którą wybrać?

Sale konferencyjne w Katowicach – którą wybrać?

17 października 2017

Organizujesz konferencję w Katowicach lub okolicy? Doskonale! Pamiętaj jednak, że jednym z podstawowych problemów do rozwiązania może być wybór odpowiedniej sali konferencyjnej. W tym tekście powiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę i pomożemy wybrać miejsce, które zapewni sukces całego wydarzenia!

 

Volle Konferenz Halle bei einer Besprechung

Sale konferencyjne – czym powinny się charakteryzować?

Każda konferencja jest inna. Jednak dobra sala konferencyjna zawsze powinna spełniać określone standardy. O przedstawienie ich poprosiliśmy specjalistę z firmy Salerezerwacje.pl:

W dalszym ciągu łatwo trafić na konferencję, przy organizacji której wyraźnie nie zwrócono uwagi na to, jaką salę konferencyjną wybrać. Na szczęście jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że miejsce organizacji bezpośrednio wpływa na odbiór ze strony gości, pozwala na zbudowanie dobrej atmosfery, a także pomaga w promocji. W tym miejscu warto też podkreślić, że wspomniane efekty nie muszą wcale być związane z dużymi kosztami i wygórowanymi wymaganiami. Sala szkoleniowa powinna być przede wszystkim czysta i zadbana, umożliwiająca utrzymanie odpowiedniej temperatury, a także dopasowana do liczby osób obecnych na konferencji. Dodatkowo powinna zapewniać dobrą widoczność, przyzwoitą akustykę, a także swobodny dostęp do prądu czy internetu bezprzewodowego. Na koniec warto zwrócić też uwagę na to, czy blisko pomieszczenia znajdują się toalety, a także na to, czy na wyposażeniu są takie urządzenia jak flipchart, rzutnik multimedialny oraz nagłośnienie.

Lokalizacja sali konferencyjnej – czy jest ważna?

Osobnym tematem, jednak bezpośrednio związanym z wyborem sali konferencyjnej, jest lokalizacja samego wydarzenia. Nie przez przypadek większość eventów tego typu organizowana jest w dużych miastach.

Nie da się ukryć, że większość konferencji bezpośrednio związana jest z dużymi miastami. Dlaczego? Przede wszystkim każde duże miasto wojewódzkie w Polsce – a zatem i Katowice – jest węzłem transportowym, dzięki czemu uczestnicy eventu nie mają problemu z dotarciem na miejsce. Druga ważna kwestia to większa dostępność samych sal konferencyjnych o dobrym standardzie, a także innych usług – np. gastronomicznych czy hotelowych. Trzecim powodem lokalizacji konferencji w dużych miastach jest obecność tam dużych firm i instytucji, które naturalnie są najczęstszymi organizatorami tego typu wydarzeń. Na koniec warto jednak też wspomnieć, że samo wybranie miasta na miejsce eventu to nie wszystko. Warto też przyjrzeć się bezpośredniemu otoczeniu, zarówno pod względem infrastruktury – dostępności transportu miejskiego, parkingu – jak i jego estetyki i charakteru. Bądźmy szczerzy – dalekie przedmieścia czy brzydka i niebezpieczna dzielnica nie są najlepszymi z możliwych lokalizacji – dodaje specjalista z firmy Salerezerwacje.pl.

Gdzie w Katowicach zorganizować konferencję?

Person delivering a speech. Audience at science conference.

A czy w Katowicach są sale konferencyjne, które będą dobrą lokalizacją dla konferencji? Z całą pewnością tak, choć oczywiście warto poszukać najlepszych i najciekawszych propozycji.

Na potrzeby większej konferencji z pewnością sprawdzi się sala konferencyjna ulokowana w budynku Parku Technologicznego EkoEnergia – Woda – Bezpieczeństwo w dzielnicy Załęże. Może pomieścić aż 150 osób, jest wyposażona w mównicę, projektor, bezprzewodowe mikrofony oraz Wi-Fi. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inną propozycją jest przestronna sala konferencyjna zlokalizowana w Instytucie Technik Innowacji EMAG na katowickich Bogucicach. Ta sala wyposażona jest w sprzęt do tłumaczenia symultanicznego, sprzęt audio-wizualny oraz szybkie Wi-Fi. Pomieści do 150 osób, zapewnia także zaplecze dla cateringu, więc świetnie sprawdzi się w przypadku konferencji, ale również imprez firmowych.

Choć oferta sal w Katowicach nie jest tak duża, jak w Warszawie, tu również znajdziemy lokalizacje, które świetnie nadadzą się do organizacji konferencji czy szkolenia. Warto na poszukanie takiego miejsca poświęcić nieco czasu – to zdecydowanie jedna z podstaw udanego eventu.

Więcej w kategorii Wydarzenia