Dzielnica24.pl / Inwestycje / Ruszyła sprzedaż mieszkań na Os. Franciszkańskim

Ruszyła sprzedaż mieszkań na Os. Franciszkańskim

12 maja 2014

Firma TDJ Estate rozpoczęła sprzedaż mieszkań na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach-Panewnikach. W pierwszym etapie deweloper wybuduje budynek składający się z dwóch segmentów, w którym znajdzie się 95 lokali. Większość mieszkań dostępna jest w cenie 4500 zł brutto/m kw.

Osiedle Franciszkańskie KatowiceBudowa pierwszego budynku na Osiedlu Franciszkańskim rozpoczęła się w połowie kwietnia br. Inwestycja powstaje przy ulicy Kijowskiej w Katowicach, w odległości około siedmiu kilometrów od ścisłego centrum miasta. TDJ Estate, spółka z grupy TDJ S.A., w pierwszym etapie planuje oddać do użytku 50 lokali w segmencie A i 45 w segmencie B. Powierzchnia mieszkań będzie się wahać od 27
m kw. do 80 m kw.

Panewniki to aktualnie jedna z najbardziej pożądanych przez szukających miejsca do zamieszkania dzielnic. Osiedle Franciszkańskie powstaje w sąsiedztwie obszarów zielonych, jednocześnie w niewielkiej odległości od ścisłego centrum Katowic. Wierzymy, że lokalizacja, elastyczność aranżacji oraz atrakcyjna cena zachęcą do zamieszkania właśnie w tym miejscu – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate – Po wszelkie informacje dotyczące szczegółów sprzedaży zapraszamy do biura sprzedaży zlokalizowanego w sąsiedztwie budowy przy ulicy Kijowskiej, a pierwszych lokatorów po odbiór kluczy do mieszkań już za rok.

Dla każdego mieszkania na Osiedlu Franciszkańskim, z wyjątkiem kawalerek, przewidziano ustawny balkon, dla mieszkań nad parterem usługowym i piątym piętrze duże tarasy, a dla wybranych mieszkań na parterze niewielkie ogródki z tarasami ziemnymi.

W segmencie A zaplanowano 26 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a w segmencie B – 15. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców, powstanie 118 bezpłatnych miejsc parkingowych przed budynkiem.

W większości lokale będzie można nabyć, korzystając z programu rządowego „Mieszkanie dla Młodych”. Ponadto, zgodnie z ustawą deweloperską sprzedaż mieszkań prowadzona będzie
w oparciu o rachunki powiernicze, w ramach których nabywca wpłaci jedynie 10% wartości lokalu przy podpisaniu umowy, natomiast pozostałą część po ukończeniu inwestycji.

Osiedle Franciszkańskie wybuduje firma Re-Bau. Za projekt odpowiada Biuro Projektów KRYJAK.  

Więcej informacji na temat Osiedla Franciszkańskiego dostępnych jest pod adresem: www.franciszkanskie.pl.

 

Więcej w kategorii Inwestycje

A street LED flashlight lights the streets at night, saving energy.

Moda na energooszczędne latarnie uliczne

Oświetlenie ulic, parków i ogrodów pochłania bardzo wiele energii elektrycznej, dlatego też projektanci małej architektury coraz częściej inwestują w ekologiczne technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych latarniach ulicznych z oprawami typu LED.