Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Ruszają prace na ul. Kościuszki w Katowicach

Ruszają prace na ul. Kościuszki w Katowicach

13 grudnia 2013

Rusza remont ul. KościuszkiTo nie będzie przysłowiowa "bułka z masłem". Rozpoczyna się niezwykle skomplikowany i zakrojony na szeroką skalę remont ul. Kościuszki w Katowicach i wbudowanego w nią torowiska tramwajowego. Na pierwszy ogień pójdą prace torowe od skrzyżowania z ul. Szeligiewicza do wiaduktu nad aleją Górnośląską. W sobotę i niedzielę (14 i 15.12.2013 r.) tramwaje do Brynowa nie będą kursować!

Pierwszą oznaką rozpoczynającego się remontu będzie czasowe zawieszenie kursowania tramwajów między pl. Miarki a pętlą w Brynowie. W weekend trwać będą prace przy zabudowie rozjazdów technologicznych, by od poniedziałku realizować kursy tramwajów po jednym torze między przystankami Stadion AWF a Poniatowskiego.
W związku z tym od godz. 4:30 w sobotę do godz. 4:00 w poniedziałek (14-16.12.2013 r.):

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Bytom Politechnika – Katowice Plac Miarki,
  • tramwaje linii nr 7 będą kursować na dotychczasowej trasie ze zwiększoną częstotliwością w celu pokrycia kursów zawieszonej linii nr 16,
  • tramwaje linii nr 14 będą kursować na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Plac Miarki,
  • tramwaje linii nr 16 nie będą kursować.

 

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Autobusy kursować będą z częstotliwością co 10 minut na trasie: Katowice Brynów Kościuszki – Słowików – Drozdów – Gawronów – Zgrzebnika – Kościuszki Szpital – Stadion AWF – Powstańców – Pl. Miarki – Jagiellońska – Mariacka – Szkolna – Rynek – Dworzec – Konopnickiej Dworzec – Pl. Miarki – Poniatowskiego – Kościuszki Szpital – Zgrzebnioka – Gawronów – Drozdów – Słowików – Brynów Kościuszki.

Od poniedziałku 16.12.2013 r. tramwaje znów będą kursować do Brynowa
z tą różnicą, że linia nr 14 zostanie skrócona do pl. Miarki, a linia nr 46 zawieszona. Zmienią się także rozkłady jazdy linii nr 33 i 36, a przystanek Katowice Stadion AWF przesunięty zostanie o 150 metrów w kierunku Brynowa.

W związku z rozpoczęciem pierwszego etapu remontu ul. Kościuszki (na odcinku od wiaduktu nad autostradą A4 do ul. Szelegiewicza) od poniedziałku 16 grudnia 2013 r. zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu samochodowego. Zlikwidowany zostanie prawoskręt z ul. Kościuszki w ul. Szelegiewicza. Objazd zostanie wyznaczony ulicami Ceglaną i Wita Stworza. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca stycznia.

Prace na ul. Kościuszki, realizowane wspólnie z Urzędem Miasta w Katowicach, prowadzone będą etapami. W pierwszej części robót zdemontowane zostanie torowisko na odcinku wyłączonym z ruchu i udostępniony zostanie plac budowy pod przebudowę infrastruktury gazowej. Postępujące prace ekip gazowych będą umożliwiać prowadzenie prac ziemnych – układanie podbudowy i nowego torowiska. W ramach rozpoczynającego się zadania gruntownie przebudowana zostanie ul. Kościuszki od Kinoteatru Rialto
do skrzyżowania z ul. Szeligiewicza oraz torowisko wydzielone z jezdni do wiaduktu nad aleją Górnośląską. Zgodnie z planem prace mają się zakończyć na przełomie lutego
i marca 2015 r.
Inwestycja na ul. Kościuszki jest elementem Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz
z infrastrukturą towarzyszącą”.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.