Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Rodzinna Gra Miejska: Szlakiem Pamięci- Wujek 1981

Rodzinna Gra Miejska: Szlakiem Pamięci- Wujek 1981

11 września 2012

W sobotę, 15 września br., w Katowicach-Brynowie odbędzie się pierwsza edycja, rodzinnej gry miejskiej pt. „Szlakiem Pamięci – Wujek’81”.

Kopalnia „Wujek” jest we współczesnej historii Polski miejscem symbolicznym, gdzie ludzie pracy – górnicy, poświęcili swoje zdrowie i życie przeciwstawiając się wprowadzeniu przez komunistyczne władze stanu wojennego. W trakcie gry miejskiej uczestnicy będą mogli w sposób przystępny zapoznać się z historią oraz miejscami związanymi z pacyfikacja KWK „Wujek”. Zamiast wykładów, chcemy zaproponować innowacyjną metodę dzielenia się wiedzą, podaną w formie interesującej dla osób w każdym wieku: zadania sprawnościowe, konkursy na spostrzegawczość, zapoznanie się z pamiątkami z tamtych wydarzeń, nauka udzielania pierwszej pomocy, a także możliwość spędzenia popołudnia w ciekawy i pożyteczny sposób wraz z całą rodziną.

Więcej szczegółowych informacji na temat Rodzinnej Gry Miejskiej „Szlakiem Pamięci- Wujek 81”, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie internetowej: www.brynow-wujek.wiara.pl

Nie czekaj! Zabierz swoją całą rodzinę i spotkajmy się w sobotę 15 września 2012 r. o godzinie 14:00 przy Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie, ul. Piękna 8.

Dla zwycięskich trzech zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym egzemplarze gry „Kolejka” uznanej za najlepszą grę planszową 2012 roku. Zgłoszenia drużyn (w formie wypełnionego formularza) należy wysyłać na adres: parafia@brynow-wujek.wiara.pl

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.