Dzielnica24.pl / Sport / Rawa wygrywa 1 ligę!

Rawa wygrywa 1 ligę!

1 lipca 2014

Rawa Katowice wygrywa 1 ligę!W ostatnią niedzielę czerwca baseballiści Rawy Katowice zakończyli rozgrywki w grupie południowej 1 ligi. W pierwszym meczu szóstego turnieju 1 ligi pokonali Defenders Częstochowę 8:3. Zwycięstwo odniesione dzięki bardzo dobrej grze obronnej oraz wysoko wygranej pierwszej zmianie.

8

W drugim spotkaniu katowiczanie ulegli Gepardom Żory. Obfite opady deszczu dwukrotnie przerywały grę, a po 5 inningu zdaniem sędziów uniemożliwiły dalsze zawody. Rawiacy za późno rozpoczęli zdobywanie punktów, by pokonać Gepardy, którzy wiele piłek posłali na zapole i mądrze poruszali się po bazach.

6

Po ostatnim meczu, pora na podsumowanie wszystkich wstępów. Katowiczanie wygrali 9 z 12 spotkań, pewnie wygrywając grupę południową. Zdobyli najwięcej obiegów ze wszystkich drużyn. W fazie play-off oprócz katowiczan zobaczymy żorskie Gepardy oraz dwa najlepsze zespoły z północy, najprawdopodobniej Feniksy Warszawa oraz Demony Miejską Górkę.