Dzielnica24.pl / Piotrowice - Ochojec / Rawa Katowice liderem 1 ligi!

Rawa Katowice liderem 1 ligi!

30 maja 2014

24 czerwca odbył się trzeci turniej w ramach rozgrywek grupy południowej 1 Ligi Baseballu. Tym razem zawodnicy ze Śląska rywalizowali w Częstochowie. W pierwszym spotkaniu do rywalizacji stanęli zawodnicy gospodarzy, którzy podejmowali BKS Rawę Katowice.

Rawa Katowice liderem 1 ligi!

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia katowiczan, zdobycia aż trzech punktów. W odpowiedzi gospodarze zdobyli dwa obiegi. Po drugim inningu (zmianie) widniał wynik 5-5. Po czwartej rundzie na prowadzenie wyszli gospodarze uzyskując dwupunktowe prowadzenie. Zmiana miotacza w katowickim zespole sprawiła, że częstochowianie przestali daleko odbijać piłkę. Katowiczanie zaś mozolnie zaczęli odrabiać straty. W ostatniej siódmej zmianie dopięli w końcu swego wyrównując stan meczu. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli teraz przechylić zawodnicy Defenders, jednak świetna forma Michała Glumińskiego udaremniła te zamiary. Sędziowie zarządzili dogrywkę. Zgodnie z zasadami drużyny  atakujące obstawiały pierwszą oraz drugą bazę swoimi zawodnikami. Dogrywkę lepiej rozegrali zawodnicy Rawy wygrywając 3-1, a cały mecz 12-10. Po ostatnim narzucie miotacz katowiczan utonął w uściskach kolegów z drużyny i odebrał zasłużone gratulacje.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

R

Defenders Częstochowa

2

3

0

4

0

0

0

1

10

Rawa Katowice

3

2

0

2

1

0

1

3

12

 

 

Po niezwykle wyczerpującym i pełnym dramaturgii meczu z drużyną Defenders Częstochowa czekał nas kolejny ciężki pojedynek. W drugim meczu turnieju naszym rywalem była drużyna Gepardów II Żory, a stawką meczu fotel lidera grupy południowej I ligi. Zaledwie pół godziny po najbardziej emocjonującym meczu w naszej historii musieliśmy wyjść ponownie na boisko.  Cieszyliśmy się, więc bardzo krótko. Emocje i wyczerpanie dawały o sobie znać, dodatkowo nie ustający upał, to wszystko sprawiło, że spotkanie z żorzanami było dla nas bardzo trudne.

Dobra gra miotaczy w obu zespołach spowodowała, że przez pierwsze dwie zmiany żadna z drużyn nie zdołała zdobyć obiegu. W trzeciej zmianie żorzanie zdobyli pięciopunktową przewagę. Wydawać się mogło, że losy spotkania są przesądzone. Kolejne dwie zmiany przynoszą naszemu zespołowi 3 punkty, przegrywamy w tym momencie 3-5. Rozpoczyna się ostatnia zmiana meczu, w której przeciwnicy dokładają cztery obiegi. Sytuacja jest dramatyczna. wchodząc na pałkę potrzebujemy aż sześć obiegów do doprowadzenia do dogrywki. Dwóch naszych pałkarzy szybko zostaję wyautowanych i wtedy dzieje się niemożliwe. Błędy na górce miotacza w zespole rywali powodują, że nasi zawodnicy otrzymują niemal hurtowo bazy darmo, w konsekwencji czego zdobywamy aż 9 punktów. Całe spotkanie wygrywamy 12-10.

 

1

2

3

4

5

6

7

R

Rawa

0

0

0

2

1

9

X

12

Gepardy II

0

0

5

0

0

4

1

10

 

Rawa Katowice, z pięcioma zwycięstwami na koncie, została liderem 1 ligi.

 

Szczegółowy opis oraz statystyki na www.rawa.katowce.pl

Więcej w kategorii Piotrowice - Ochojec

rawa katowice

Dołącz do Rawy Katowice – rekrutacja 31 stycznia!

Przed baseballistami Rawy Katowice kolejny pracowity sezon i jak co roku w czasie okresu zimowego przeprowadzona zostanie rekrutacja do drużyny.

:: Zagraj na Bukowej