Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Przygnieciony łatą węgla

Przygnieciony łatą węgla

4 stycznia 2013

O godz. 23.20 w nocy z 3 na 4 stycznia w KWK Wujek Ruch  Śląsk nastąpił tragiczny w skutkach wypadek.

38-letni górnik, pracownik oddziału wydobywczego został przygnieciony oderwaną od stropu łatą węgla dwumetrowej długości. Zdarzenie miało miejsce na głębokości 1050 metrów. Zjeżdżający na dół lekarz potwierdził brak oznak życia. Pracownik miał blisko 22 lata pracy, z tego 5 lat w kopalni. Posiadał żonę i jedno dziecko.

Szczegółowe przyczyny zajścia zdarzenia, jego okoliczności bada komisja powołana przez OUG w Katowicach z udziałem służb kopalnianych i KHW.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.