Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Przewonienie gazu ziemnego

Przewonienie gazu ziemnego

27 września 2012

Rozdzielnia Gazu w Katowicach informuje, że w dniu 8 października 2012 zostanie przeprowadzone przewonienie gazu ziemnego zasilającego odbiorców komunalnych i przemysłowych na terenie miasta Katowice, w następujących dzielnicach:

– Cetrum,
– Brynów,
– Ligota,
– Ochojec,
– Piotrowice.

Akcja ma na celu ułatwienie wykrycia nieszczelności na sieciach i przyłączach gazowych, jak również wykrycia nieszczelności na wewnętrznych instalacjach gazowych w budynkach.

Spółdzielnie Mieszkaniowe i Zarządzających budynkami proszone są o skontrolowanie w tym okresie stanu wewnętrznych instalacji gazowych oraz ewentualne usunięcie nieszczelności. W przypadku wyczucia zapachu gazu należy powiadomić Pogotowie Gazowe pod nr. telefonu 992.

Rozdzielnia Gazu w Katowicach przeprasza za utrudnienia.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.