Dzielnica24.pl / Dądrówka Mała / Promile za kółkiem

Promile za kółkiem

24 czerwca 2013

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w godzinach porannych na drodze krajowej DK-86 w Katowicach. Pijany kierowca spowodował kolizję z udziałem trzech pojazdów. Grozi mu do 2 lat więzienia.

wypadek na dk8956-letni mieszkaniec Katowic, jadąc swoim Chryslerem Voyagerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w 2 prawidłowo poruszające się samochody osobowe. W wyniku zderzenia kompletnemu zniszczeniu uległ jeden z pojazdów. Jak się okazało, sprawca wypadku miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Tylko szczęściu może zawdzięczać to, że nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali 56-latka w celu wykonania dalszych czynności. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej w kategorii Dądrówka Mała

Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci ulicami Katowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tysiące osób kolędowało w barwnym pochodzie, a podczas przemarszu tradycyjnie zostały odegrane sceny z Ewangelii.