Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Pomoc drogowa w Katowicach

Pomoc drogowa w Katowicach

16 lutego 2017

Często przejeżdżasz w okolicach Katowic? Zapewne nigdy nie wiesz, czy z Twoim samochodem podczas długiej podróży nic się nie stanie. Zamiast ciągle się zamartwiać, czy bezpiecznie dojedziesz do celu, zdecydowanie lepiej jest wziąć ze sobą wizytówkę sprawdzonej firmy, która zawsze służy pomocą, w najmniej oczekiwanych momentach.

Pomoc drogowa – to nie tylko holowanie

Na pewno pomoc drogowa, kojarzy nam się przede wszystkim z holowaniem pojazdów. Czy na pewno tak jest? Rzeczywiście mówiąc o takiej usłudze, wymieniamy jedną z wielu, które znajdują się w standardowej ofercie firm udzielających wsparcie na drogach.

Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć co takiego nam się wydarzy podczas podróży. Czasami mamy do czynienia z naprawdę niewielkimi usterkami. Zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta, czy też brak paliwa w baku, nie wymagają od firmy holowania naszego pojazdu. W końcu osoby, które dotrą na miejsce, w którym nasza podróż została przerwana, posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, by przeprowadzić drobne naprawy. W ten sposób, nasza podróż może być z powodzeniem dalej kontynuowana.

Zatem do takich drobnych napraw, można zaliczyć między innymi dowóz paliwa, awaryjne otwieranie samochodu, ładowanie akumulatora, czy też wymianę opon. Jeżeli zatem przewidujesz, iż w czasie Twoich częstych podróży w okolicy Katowic może wydarzyć Ci się jedna z tych nieprzyjemnych niespodzianek, to warto mieć przy sobie wizytówkę firmy pomoc-drogowa-katowice.pl.

Najważniejsze jest to, że mając przy sobie taką wizytówkę możemy czuć się naprawdę bezpiecznie. Przede wszystkim w każdej chwili możemy dzwonić po pomoc, bez względu na porę dnia i nocy. Wtedy przekonamy się, że nie musimy czekać na kogoś znajomego, aż zwolni się z pracy lub dojedzie do nas z drugiego końca Polski. W okolicach Katowic możemy liczyć na wsparcie wspomnianej firmy, bez względu na godzinę i dzień tygodnia.

2.jpg

Szeroka oferta firmy oferującej pomoc drogową

Okazuje się, że wcześniej wspomniana firma opiera swoją działalność, nie tylko na całodobowej pomocy drogowej. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową, by się przekonać, iż takich możliwości, z jakich korzystają klienci prywatni oraz biznesowi, jest zdecydowanie więcej. Do nich zalicza się między innymi transport samochodów osobowych, jak i również innych pojazdów. Co ciekawe, jeżeli przyjrzymy się bardziej szczegółowej ofercie znajdującej się na stronie internetowej pomoc-drogowa.katowice.pl, szybko przekonamy się o tym, że transport pojazdów możemy z powodzeniem zamówić również na terenie całego kraju, a nawet wszystkich państw należących do Unii Europejskiej.

Dlatego, jeżeli zamierzamy sprowadzić samochód z zagranicy, lub też chcemy przewieźć nasze auto do innego kraju, z powodzeniem możemy kontaktować się z wyżej wymienioną firmą. Każdy pojazd jest transportowany w sposób całkowicie bezpieczny. Ponadto należy mieć na uwadze, iż przewożone samochody oraz inne pojazdy objęte są ubezpieczeniem. Dlatego nie musimy się obawiać, że będziemy narażeni na jakiekolwiek szkody wynikające ze zdarzenia drogowego.

Dokonaj słusznego wyboru

Zanim skorzystasz z usług firmy oferującej pomoc drogową, warto sprawdzić przynajmniej kilka faktów na jej temat. W pierwszej kolejności zorientuj się, jak dużym doświadczeniem wyróżnia się konkretna firma. Na pewno nowo powstałe firmy nie wykazują się tak dużymi umiejętnościami jak te, które na rynku polskim, a nawet europejskim działają już od wielu lat.

Następnie sprawdź jaką flotą dysponuje konkretna firma. Samochody służące do transportowania pojazdów, jak i również holowniki, powinny być wysokiej jakości. Pojazdy muszą zapewnić bezpieczne przewożenie, a także zachowanie pełnej stabilności. Niektóre firmy posiadają w swojej flocie przynajmniej kilka samochodów, dzięki temu są one jeszcze bardziej dyspozycyjne dla swoich Klientów.

3.jpg

Zobacz, kogo zatrudnia firma. Często niestety bywa tak, że pomoc drogowa opiera się wyłącznie na sholowaniu samochodu. W związku z tym pojawiło się bardzo dużo nietrafionych stereotypów. Dlatego pamiętaj, że profesjonalną firmę rozpoznasz po tym, iż posiada ona w pełni wykwalifikowaną kadrę. W takiej sytuacji na miejsce zdarzenia nie podjedzie tylko zwykły kierowca, który przetransportuje Twój samochód. Ale przede wszystkim mechanik, który będzie potrafił ocenić szybko, czy usterka, która przerwała Twoją podróż, może być szybko usunięta na miejscu zdarzenia, czy jednak wymaga ona generalnej naprawy w warsztacie mechanicznym.

Gdy zamierzasz zabrać ze sobą wizytówkę firmy, która oferuje pomoc drogową, nie zapominaj o tym, by sprawdzić, czy na pewno jest ona dyspozycyjna i jeżeli tak, to w jakim regionie. Nie może się okazać, iż dana firma nie przyjedzie Ci z pomocą, ponieważ pracuje tylko w dni robocze, lub też obsługuje określony region Polski. W związku z tym, zanim podejmiesz współpracę z konkretną ekipą, nie zapomnij o tym, by jednak sprawdzić dokładnie czy na pewno tam gdzie zamierzasz podróżować, sięga również zasięg świadczonych usług przez firmę. Może się okazać, że kilka wizytówek na pewno nie zaszkodzi, ponieważ każde województwo jest obsługiwane przez zupełnie inne firmy gwarantujące pomoc drogową.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Traditional street market and ice skating rink in Main Market Square in Katowice, Poland at Christmas time.

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Mogłoby się wydawać, że to Mysłowice z festiwalem OFF rządzą, jeśli chodzi o elektronikę na Śląsku. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych ciekawych imprez z muzyką elektroniczną w Katowicach. Sprawdźmy, co dzieje się tam w grudniu.